NLDD-1400HW
NLDD-1400HW MEAN WELL
3965052.pdf
Виробник: MEAN WELL
Description: MEAN WELL - NLDD-1400HW - LED-Treiber, DC/DC-Wandler, LED-Beleuchtung, NLDD-H Series, 60 W, 46 VDC, 1.4 A, PWM
tariffCode: 85044095
rohsCompliant: YES
Ausgangsspannung, max.: 46VDC
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Ausgangsstrom: 1.4A
isCanonical: Y
usEccn: EAR99
DC/DC-Wandlerausgang: Einstellbar
DC/DC-Wandlermontage: Chassis
Dimmsteuerung: PWM
Eingangsspannung, max.: 56VDC
euEccn: NLR
Eingangsspannung, min.: 10VDC
Ausgangsleistung, max.: 60W
SVHC: No SVHC (25-Jun-2025)
на замовлення 3 шт:
Написати відгук
Description: MEAN WELL - NLDD-1400HW - LED-Treiber, DC/DC-Wandler, LED-Beleuchtung, NLDD-H Series, 60 W, 46 VDC, 1.4 A, PWM, tariffCode: 85044095, rohsCompliant: YES, Ausgangsspannung, max.: 46VDC, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Ausgangsstrom: 1.4A, isCanonical: Y, usEccn: EAR99, DC/DC-Wandlerausgang: Einstellbar, DC/DC-Wandlermontage: Chassis, Dimmsteuerung: PWM, Eingangsspannung, max.: 56VDC, euEccn: NLR, Eingangsspannung, min.: 10VDC, Produktpalette: NLDD-H Series, productTraceability: No, Anwendungen für das Netzteil: LED-Beleuchtung, Ausgangsleistung, max.: 60W, SVHC: No SVHC (25-Jun-2025).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
на замовлення 332 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
NLDD-1400HW NLDD-1400HW Виробник : Mean-Well USA, Inc. nldd-h-spec.pdf DC/DC LED Power Supply 60W Single 5-Pin
на замовлення 35 шт:
Мінімальне замовлення: 14
товару немає в наявності
NLDD-1400HW NLDD-1400HW Виробник : MEAN WELL NLDD-H-spec.pdf DC/DC для LED, Вхід: 10-56VDC, Вихід: 1400mA, 6…46VDC, -40...+50 C, wire style Група товару: DC/DC-перетворювачі для LED Од. вим: шт
кількість в упаковці: 1 шт
товару немає в наявності
NLDD-1400HW NLDD-1400HW Виробник : MEAN WELL NLDD-H-spec.pdf DC/DC для LED, Вхід: 10-56VDC, Вихід: 1400mA, 6…46VDC, -40...+50 C, wire style Група товару: MEAN WELL Од. вим: шт
Features: Remote On/Off, OVP, SCP
Size / Dimension: 1.26" L x 0.80" W x 0.49" H (32.0mm x 20.3mm x 12.4mm)
Voltage - Output: 6 ~ 52V
Type: Constant Current
Operating Temperature: -40°C ~ 50°C
Termination Style: Wire Leads
Voltage - Input (Max): 59V
Approval Agency: CE, EAC
Efficiency: 95%
Topology: Buck
Current - Output (Max): 1.4A
Dimming: PWM
Voltage - Input (Min): 10V
Part Status: Active
Number of Outputs: 1
DigiKey Programmable: Not Verified
NLDD-1400HW NLDD-1400HW Виробник : MEAN WELL NLDD-H.pdf Category: DC/DC Converters
Description: Converter: DC/DC; Uin: 10÷56VDC; Uout: 6÷46VDC; Iout: 1400mA; cables
Type of converter: DC/DC
Input voltage: 10...56V DC
Output voltage: 6...46V DC
Output current: 1.4A
Mounting: cables
Manufacturer series: NLDD
Body dimensions: 32.1x20.5x12.5mm
Efficiency: 95%
Operating temperature: -40...50°C