Продукція > RENESAS > NP90N04MUG-S18-AY
NP90N04MUG-S18-AY Renesas
np90n04mug-data-sheet
Виробник: Renesas
TO220-3/N-CHANNEL POWER MOS FET VDSS=40V, ID=90A, RDSON=3MOHM NP90N04
кількість в упаковці: 50 шт
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: MOSFET N-CH 40V 90A TO220-3, Packaging: Tube, Package / Case: TO-220-3, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: 175°C (TJ), Technology: MOSFET (Metal Oxide), FET Type: N-Channel, Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 90A (Tc), Rds On (Max) @ Id, Vgs: 3mOhm @ 45A, 10V, Power Dissipation (Max): 1.8W (Ta), 217W (Tc), Vgs(th) (Max) @ Id: 4V @ 250µA, Supplier Device Package: TO-220-3, Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 10V, Vgs (Max): ±20V, Drain to Source Voltage (Vdss): 40 V, Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 182 nC @ 10 V, Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 11200 pF @ 25 V.
Інші пропозиції NP90N04MUG-S18-AY
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
NP90N04MUG-S18-AY NP90N04MUG-S18-AY Виробник : Renesas Electronics Corporation np90n04mug-data-sheet Description: MOSFET N-CH 40V 90A TO220-3
Packaging: Tube
Package / Case: TO-220-3
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: 175°C (TJ)
Technology: MOSFET (Metal Oxide)
FET Type: N-Channel
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 90A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs: 3mOhm @ 45A, 10V
Power Dissipation (Max): 1.8W (Ta), 217W (Tc)
Vgs(th) (Max) @ Id: 4V @ 250µA
Supplier Device Package: TO-220-3
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 10V
Vgs (Max): ±20V
Drain to Source Voltage (Vdss): 40 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 182 nC @ 10 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 11200 pF @ 25 V