NPA-500B-015A
NPA-500B-015A Amphenol Advanced Sensors (NovaSensor)
AAS-920-477J-NovaSensor-NPA-SurfaceMnt-013019-web.pdf
Виробник: Amphenol Advanced Sensors (NovaSensor)
Description: SENSOR 15PSIA 0.12" 4.5V
Packaging: Tape & Reel (TR)
Features: Amplified Output, Temperature Compensated
Package / Case: 14-SOIC Module, Top Port
Output Type: Analog Voltage
Mounting Type: Surface Mount
Output: 0.5 V ~ 4.5 V
Operating Pressure: 15PSI (103.42kPa)
Pressure Type: Absolute
Accuracy: ±1.5%
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Termination Style: Gull Wing
Voltage - Supply: 4.75V ~ 5.25V
Port Size: Male - 0.12" (3mm) Tube, Dual
Applications: Board Mount
Port Style: Barbed
Maximum Pressure: 60PSI (413.69kPa)
Part Status: Active
на замовлення 300 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 100
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: SENSOR 15PSIA 0.12" 4.5V, Packaging: Tape & Reel (TR), Features: Amplified Output, Temperature Compensated, Package / Case: 14-SOIC Module, Top Port, Output Type: Analog Voltage, Mounting Type: Surface Mount, Output: 0.5 V ~ 4.5 V, Operating Pressure: 15PSI (103.42kPa), Pressure Type: Absolute, Accuracy: ±1.5%, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Termination Style: Gull Wing, Voltage - Supply: 4.75V ~ 5.25V, Port Size: Male - 0.12" (3mm) Tube, Dual, Applications: Board Mount, Port Style: Barbed, Maximum Pressure: 60PSI (413.69kPa), Part Status: Active.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
NPA-500B-015A NPA-500B-015A Виробник : Amphenol Advanced Sensors AAS-920-477J-NovaSensor-NPA-SurfaceMnt-013019-web.pdf Board Mount Pressure Sensors 15 PSI Barbed Amplified output
на замовлення 114 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
NPA-500B-015A NPA-500B-015A Виробник : Amphenol Advanced Sensors (NovaSensor) AAS-920-477J-NovaSensor-NPA-SurfaceMnt-013019-web.pdf Description: SENSOR 15PSIA 0.12" 4.5V
Packaging: Cut Tape (CT)
Output Type: Analog Voltage
Mounting Type: Surface Mount
Output: 0.5 V ~ 4.5 V
Pressure Type: Absolute
Accuracy: ±1.5%
Termination Style: Gull Wing