NPA-730B-015A
NPA-730B-015A AMPHENOL ADVANCED SENSORS
AMPH-S-A0010543788-1.pdf?hkey=6D3A4C79FDBF58556ACFDE234799DDF0
Виробник: AMPHENOL ADVANCED SENSORS
Description: AMPHENOL ADVANCED SENSORS - NPA-730B-015A - Drucksensor, 15psi, digital, Absolutdruck, 3.3V, Stecknippel
tariffCode: 90262040
rohsCompliant: YES
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Druckmessung: Absolutdruck
Anschlusstyp: Stecknippel
MSL: MSL 5 - 24 Stunden
usEccn: EAR99
Betriebstemperatur, min.: -40°C
Betriebsdruck, max.: 15Psi
Versorgungsspannung, min.: 3.135V
Sensorgehäuse/-bauform: SOIC
Sensorausgang: I2C Digital
euEccn: NLR
Versorgungsstrom: -
Anzahl der Pins: 14Pin(s)
Produktpalette: NovaSensor NPA Series
productTraceability: No
Druckmessung: Absolutdruck
Versorgungsspannung, max.: 3.465V
Nennspannung: 3.3V
Betriebstemperatur, max.: 125°C
SVHC: No SVHC (07-Jul-2017)
на замовлення 91 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: AMPHENOL ADVANCED SENSORS - NPA-730B-015A - Drucksensor, 15psi, digital, Absolutdruck, 3.3V, Stecknippel, tariffCode: 90262040, rohsCompliant: YES, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Druckmessung: Absolutdruck, Anschlusstyp: Stecknippel, MSL: MSL 5 - 24 Stunden, usEccn: EAR99, Betriebstemperatur, min.: -40°C, Betriebsdruck, max.: 15Psi, Versorgungsspannung, min.: 3.135V, Sensorgehäuse/-bauform: SOIC, Sensorausgang: I2C Digital, euEccn: NLR, Versorgungsstrom: -, Anzahl der Pins: 14Pin(s), Produktpalette: NovaSensor NPA Series, productTraceability: No, Druckmessung: Absolutdruck, Versorgungsspannung, max.: 3.465V, Nennspannung: 3.3V, Betriebstemperatur, max.: 125°C, SVHC: No SVHC (07-Jul-2017).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
NPA-730B-015A NPA-730B-015A Виробник : Amphenol Advanced Sensors (NovaSensor) AAS-920-477J-NovaSensor-NPA-SurfaceMnt-013019-web.pdf Description: SENSOR 15PSIA 0.12" 14BIT 14SOIC
Features: Temperature Compensated
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: 14-SOIC Module, Dual Top Ports
Output Type: I2C
Mounting Type: Surface Mount
Output: 14 b
Operating Pressure: 15PSI (103.42kPa)
Pressure Type: Absolute
Accuracy: ±1.5%
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Termination Style: Gull Wing
Voltage - Supply: 3.135V ~ 3.465V
Port Size: Male - 0.12" (3mm) Tube, Dual
Applications: Board Mount
Supplier Device Package: 14-SOIC
Port Style: Barbed
Maximum Pressure: 60PSI (413.69kPa)
Part Status: Active
на замовлення 68 шт:
Кількість Ціна
на замовлення 100 шт:
товару немає в наявності
Packaging: Tape & Reel (TR)
Output Type: I2C
Mounting Type: Surface Mount
Output: 14 b
Pressure Type: Absolute
Accuracy: ±1.5%
Termination Style: Gull Wing