NPA-730B-015G
NPA-730B-015G AMPHENOL ADVANCED SENSORS
AMPH-S-A0010543788-1.pdf?hkey=6D3A4C79FDBF58556ACFDE234799DDF0
Виробник: AMPHENOL ADVANCED SENSORS
Description: AMPHENOL ADVANCED SENSORS - NPA-730B-015G - Drucksensor, 15psi, digital, Überdruck, 3.3V, Stecknippel
tariffCode: 90262040
productTraceability: No
rohsCompliant: YES
Druckmessung: Relativdruck
Nennspannung: 3.3V
euEccn: NLR
Versorgungsstrom: -
hazardous: false
Anschlusstyp: Stecknippel
rohsPhthalatesCompliant: YES
Betriebsdruck, max.: 15Psi
Sensorausgang: I2C Digital
usEccn: EAR99
Produktpalette: NovaSensor NPA Series
SVHC: No SVHC (15-Jan-2019)
на замовлення 100 шт:
Написати відгук
Description: SENSOR 15PSIG 0.12" 14BIT 14SOIC, Features: Temperature Compensated, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 14-SOIC Module, Dual Top Ports, Output Type: I2C, Mounting Type: Surface Mount, Output: 14 b, Operating Pressure: 15PSI (103.42kPa), Pressure Type: Vented Gauge, Accuracy: ±1.5%, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Termination Style: Gull Wing, Voltage - Supply: 3.135V ~ 3.465V, Port Size: Male - 0.12" (3mm) Tube, Dual, Applications: Board Mount, Supplier Device Package: 14-SOIC, Port Style: Barbed, Maximum Pressure: 60PSI (413.69kPa).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
NPA-730B-015G NPA-730B-015G Виробник : Amphenol Advanced Sensors (NovaSensor) AAS-920-477J-NovaSensor-NPA-SurfaceMnt-013019-web.pdf Description: SENSOR 15PSIG 0.12" 14BIT 14SOIC
Features: Temperature Compensated
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: 14-SOIC Module, Dual Top Ports
Output Type: I2C
Mounting Type: Surface Mount
Output: 14 b
Operating Pressure: 15PSI (103.42kPa)
Pressure Type: Vented Gauge
Accuracy: ±1.5%
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Termination Style: Gull Wing
Voltage - Supply: 3.135V ~ 3.465V
Port Size: Male - 0.12" (3mm) Tube, Dual
Applications: Board Mount
Supplier Device Package: 14-SOIC
Port Style: Barbed
Maximum Pressure: 60PSI (413.69kPa)
на замовлення 95 шт:
Кількість Ціна
на замовлення 100 шт:
Packaging: Tape & Reel (TR)
Output Type: I2C
Mounting Type: Surface Mount
Output: 14 b
Pressure Type: Vented Gauge
Accuracy: ±1.5%
Termination Style: Gull Wing