NPB-120-48AD1
NPB-120-48AD1 MEAN WELL USA Inc.
search.aspx?prod=NPB-120
Виробник: MEAN WELL USA Inc.
Description: BATT CHRGR DESKTOP 42V-60.8V 2A
Packaging: Box
Size / Dimension: 7.09" L x 3.78" W x 1.93" H (180.0mm x 96.0mm x 49.0mm)
Mounting Type: Desktop
Voltage - Input: 90 ~ 264VAC, 127 ~ 370VDC
Type: Desktop
Termination Style: Anderson Connector
Battery Chemistry: Lead Acid, Lithium-Ion
Power - Max: 120W
Voltage - Nominal: 42V ~ 60.8V
Charge Current - Max: 2A
Part Status: Active
Number of Cells: 1
на замовлення 50 шт:
Написати відгук
Description: MEAN WELL - NPB-120-48AD1 - Tischladegerät, Anderson-Steckverbinder, Bleiakkus, Lithium-Ionen-Akkus, 264Vin, 57.6Vout, tariffCode: 85044083, Versorgungsspannung: 264VAC, rohsCompliant: YES, Ausgangsspannung: 42V bis 60.8V, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Anzahl der geladenen Zellen: -, isCanonical: Y, Ladegerät: Tisch, usEccn: EAR99, Netzsteckertyp: -, euEccn: NLR, Batterie-/Akkugrößencode: -, Ladestrom: 2A, Produktpalette: NPB-120 Series, productTraceability: No, Unterstützte Batterie-/Akkutechnologie: Bleisäure, Li-Ionen, SVHC: No SVHC (25-Jun-2025).
tariffCode: 85044083
Versorgungsspannung: 264VAC
rohsCompliant: YES
Ausgangsspannung: 42V bis 60.8V
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Anzahl der geladenen Zellen: -
isCanonical: Y
Batterie-/Akkugrößencode: -
Ladestrom: 2A
SVHC: No SVHC (25-Jun-2025)
Кількість Ціна
NPB-120-48AD1 NPB-120-48AD1 Виробник : MEAN WELL NPB-120-spec.pdf AC/DC, 121.6W, Вхід: 90-264VAC/127-370VDC, Вихід: 57.6V/2.0A, розміри 180х96х49 мм, -30...+70 C, Charger, anderson connector Група товару: MEAN WELL Од. вим: шт
кількість в упаковці: 1 шт
товару немає в наявності
NPB-120-48AD1 NPB-120-48AD1 Виробник : MEAN WELL NPB-120-spec.pdf AC/DC, 121.6W, Вхід: 90-264VAC/127-370VDC, Вихід: 57.6V/2.0A, розміри 180х96х49 мм, -30...+70 C, Charger, anderson connector Група товару: Зарядні пристрої для акумуляторів Од. вим: шт
товару немає в наявності
Description: Charger: for rechargeable batteries; 2A; 7÷25Ah; 55.2VDC; 90.5%
Type of charger: for rechargeable batteries
Kind of rechargeable battery: acid-lead; GEL; Li-FePO4; Li-Ion
Max. charging current: 2A
Batteries capacity: 7...25Ah
Output voltage: 55.2V DC
Efficiency: 90.5%
Application: rechargeable battery 48V