Продукція > MEAN WELL > NPB-120-48TB
NPB-120-48TB
  • NPB-120-48TB
  • NPB-120-48TB
NPB-120-48TB MEAN WELL
NPB-120-spec.pdf NPB-120-spec.pdf
Виробник: MEAN WELL
Category: Chargers
Description: Charger: for rechargeable batteries; 2A; 7÷25Ah; 55.2VDC; 90.5%
Type of charger: for rechargeable batteries
Kind of rechargeable battery: acid-lead; GEL; Li-FePO4; Li-Ion
Efficiency: 90.5%
Application: rechargeable battery 48V
Kit contents: without power cable
Batteries capacity: 7...25Ah
Max. charging current: 2A
Output voltage: 55.2V DC
Kind of output connector: terminal block
на замовлення 20 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Написати відгук
Description: MEAN WELL - NPB-120-48TB - Tischladegerät, Anschlussklemmen, Bleiakkus, Lithium-Ionen-Akkus, 264Vin, 57.6Vout, tariffCode: 85044083, productTraceability: No, rohsCompliant: YES, Unterstützte Batterie-/Akkutechnologie: Bleisäure, Li-Ionen, euEccn: NLR, Netzsteckertyp: -, Ladegerät: Tisch, Batterie-/Akkugrößencode: -, Versorgungsspannung: 264VAC, hazardous: false, IEC-Code Batterie/Akku: -, rohsPhthalatesCompliant: YES, usEccn: EAR99, NEDA-Code: -, Produktpalette: NPB-120 Series, SVHC: No SVHC (27-Jun-2024).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
NPB-120-48TB NPB-120-48TB Виробник : MEAN WELL USA Inc. search.aspx?prod=NPB-120 Description: BATT CHRGR DESKTOP 42V-60.8V 2A
Packaging: Box
Size / Dimension: 7.09" L x 3.78" W x 1.93" H (180.0mm x 96.0mm x 49.0mm)
Mounting Type: Desktop
Voltage - Input: 90 ~ 264VAC, 127 ~ 370VDC
Type: Desktop
Termination Style: Screw Terminal
Battery Chemistry: Lead Acid, Lithium-Ion
Power - Max: 120W
Voltage - Nominal: 42V ~ 60.8V
Charge Current - Max: 2A
Number of Cells: 1
на замовлення 4 шт:
Batterie-/Akkugrößencode: -
Versorgungsspannung: 264VAC
SVHC: No SVHC (27-Jun-2024)
на замовлення 12 шт:
NPB-120-48TB NPB-120-48TB Виробник : MEAN WELL NPB-120-spec.pdf AC/DC, 121.6W, Вхід: 90-264VAC/127-370VDC, Вихід: 57.6V/2.0A, розміри 180х96х49 мм, -30...+70 C, Charger, terminal block Група товару: MEAN WELL Од. вим: шт
кількість в упаковці: 1 шт
товару немає в наявності
NPB-120-48TB NPB-120-48TB Виробник : MEAN WELL NPB-120-spec.pdf AC/DC, 121.6W, Вхід: 90-264VAC/127-370VDC, Вихід: 57.6V/2.0A, розміри 180х96х49 мм, -30...+70 C, Charger, terminal block Група товару: Зарядні пристрої для акумуляторів Од. вим: шт