NPB-120-48XLR
NPB-120-48XLR MEAN WELL USA Inc.
search.aspx?prod=NPB-120
Виробник: MEAN WELL USA Inc.
Description: BATT CHRGR DESKTOP 42V-60.8V 2A
Packaging: Box
Size / Dimension: 7.09" L x 3.78" W x 1.93" H (180.0mm x 96.0mm x 49.0mm)
Mounting Type: Desktop
Voltage - Input: 90 ~ 264VAC, 127 ~ 370VDC
Type: Desktop
Termination Style: XLR, 3 Pin
Battery Chemistry: Lead Acid, Lithium-Ion
Power - Max: 120W
Voltage - Nominal: 42V ~ 60.8V
Charge Current - Max: 2A
Part Status: Active
Number of Cells: 1
на замовлення 9 шт:
Написати відгук
Description: MEAN WELL - NPB-120-48XLR - Tischladegerät, 3-poliger Steckverbinder, Bleiakkus, Lithium-Ionen-Akkus, 264Vin, 57.6Vout, tariffCode: 85044083, productTraceability: No, rohsCompliant: YES, Unterstützte Batterie-/Akkutechnologie: Bleisäure, Li-Ionen, euEccn: NLR, Netzsteckertyp: -, Ladegerät: Tisch, Batterie-/Akkugrößencode: -, Versorgungsspannung: 264VAC, hazardous: false, IEC-Code Batterie/Akku: -, rohsPhthalatesCompliant: YES, usEccn: EAR99, NEDA-Code: -, Produktpalette: NPB-120 Series, SVHC: No SVHC (27-Jun-2024).
Batterie-/Akkugrößencode: -
Versorgungsspannung: 264VAC
SVHC: No SVHC (27-Jun-2024)
на замовлення 4 шт:
Кількість Ціна
NPB-120-48XLR NPB-120-48XLR Виробник : MEAN WELL NPB-120-spec.pdf AC/DC, 121.6W, Вхід: 90-264VAC/127-370VDC, Вихід: 57.6V/2.0A, розміри 180х96х49 мм, -30...+70 C, Charger, XLR 3-pin male Група товару: MEAN WELL Од. вим: шт
кількість в упаковці: 1 шт
товару немає в наявності
NPB-120-48XLR NPB-120-48XLR Виробник : MEAN WELL NPB-120-spec.pdf AC/DC, 121.6W, Вхід: 90-264VAC/127-370VDC, Вихід: 57.6V/2.0A, розміри 180х96х49 мм, -30...+70 C, Charger, XLR 3-pin male Група товару: Зарядні пристрої для акумуляторів Од. вим: шт
кількість в упаковці: 1 шт
товару немає в наявності
Description: Charger: for rechargeable batteries; 2A; 7÷25Ah; 55.2VDC; 90.5%
Type of charger: for rechargeable batteries
Kind of rechargeable battery: acid-lead; GEL; Li-FePO4; Li-Ion
Max. charging current: 2A
Batteries capacity: 7...25Ah
Output voltage: 55.2V DC
Efficiency: 90.5%
Application: rechargeable battery 48V
Kit contents: without power cable
Kind of output connector: 3pin connector