NPB-1200-24
  • NPB-1200-24
  • NPB-1200-24
NPB-1200-24 MEAN WELL
NPB-1200-spec.pdf NPB-1200-spec.pdf
Виробник: MEAN WELL
Category: Chargers
Description: Charger: for rechargeable batteries; 36A; 120÷420Ah; 27.6VDC
Output voltage: 27.6V DC
Efficiency: 93%
Max. charging current: 36A
Batteries capacity: 120...420Ah
Application: rechargeable battery 24V
Kind of output connector: screw terminal
на замовлення 121 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Написати відгук
Description: MEAN WELL - NPB-1200-24 - Tischladegerät für Bleiakkus, Lithium-Ionen-Akkus, 264V AC, Baureihe NPB-1200, tariffCode: 85044083, Versorgungsspannung: 264VAC, rohsCompliant: YES, Ausgangsspannung: 21V bis 42V, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Anzahl der geladenen Zellen: -, isCanonical: Y, Ladegerät: Tisch, usEccn: EAR99, Netzsteckertyp: -, euEccn: NLR, Batterie-/Akkugrößencode: -, Ladestrom: 36A, Produktpalette: NPB-1200 Series, productTraceability: No, Unterstützte Batterie-/Akkutechnologie: Bleisäure, Li-Ionen, SVHC: No SVHC (25-Jun-2025).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
NPB-1200-24 NPB-1200-24 Виробник : MEAN WELL 3971048.pdf Description: MEAN WELL - NPB-1200-24 - Tischladegerät für Bleiakkus, Lithium-Ionen-Akkus, 264V AC, Baureihe NPB-1200
tariffCode: 85044083
Versorgungsspannung: 264VAC
rohsCompliant: YES
Ausgangsspannung: 21V bis 42V
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Anzahl der geladenen Zellen: -
isCanonical: Y
Batterie-/Akkugrößencode: -
Ladestrom: 36A
Produktpalette: NPB-1200 Series
productTraceability: No
Unterstützte Batterie-/Akkutechnologie: Bleisäure, Li-Ionen
SVHC: No SVHC (25-Jun-2025)
на замовлення 3 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
NPB-1200-24 Виробник : Mean-Well USA, Inc. NPB-1200-12.pdf NPB-1200-24
на замовлення 160 шт:
на замовлення 11 шт:
NPB-1200-24 Виробник : MEAN WELL USA Inc. NPB-1200-12.pdf Description: BATT CHRGR ENCLOSED 21V42V 36A
Packaging: Bulk
Battery Cell Size: 24V
Size / Dimension: 9.84" L x 6.22" W x 2.64" H (250.00mm x 158.00mm x 67.00mm)
Mounting Type: Chassis Mount
Voltage - Input: 90 ~ 264VAC, 127 ~ 370VDC
Type: Enclosed
Termination Style: Screw Terminal
Battery Chemistry: Lead Acid, Lithium-Ion
Power - Max: 1.21kW
Voltage - Nominal: 21V ~ 42V
Charge Current - Max: 36A