NPB-1200-48
  • NPB-1200-48
  • NPB-1200-48
NPB-1200-48 MEAN WELL
NPB-1200-spec.pdf NPB-1200-spec.pdf
Виробник: MEAN WELL
Category: Chargers
Description: Charger: for rechargeable batteries; 18A; 60÷210Ah; 55.2VDC; 94%
Type of charger: for rechargeable batteries
Kind of rechargeable battery: acid-lead; GEL; Li-FePO4; Li-Ion
Max. charging current: 18A
Batteries capacity: 60...210Ah
Output voltage: 55.2V DC
Efficiency: 94%
Application: rechargeable battery 48V
Kit contents: without power cable
Kind of output connector: screw terminal
на замовлення 4 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Написати відгук
Description: MEAN WELL - NPB-1200-48 - Tischladegerät für Bleiakkus, Lithium-Ionen-Akkus, 264V AC, Baureihe NPB-1200, tariffCode: 85044083, productTraceability: No, rohsCompliant: YES, Unterstützte Batterie-/Akkutechnologie: Bleisäure, Li-Ionen, euEccn: NLR, Netzsteckertyp: -, Ladegerät: Tisch, Batterie-/Akkugrößencode: -, Versorgungsspannung: 264VAC, hazardous: false, IEC-Code Batterie/Akku: -, rohsPhthalatesCompliant: YES, usEccn: EAR99, NEDA-Code: -, Produktpalette: NPB-1200 Series, SVHC: No SVHC (27-Jun-2024).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
NPB-1200-48 NPB-1200-48 Виробник : MEAN WELL 3971048.pdf Description: MEAN WELL - NPB-1200-48 - Tischladegerät für Bleiakkus, Lithium-Ionen-Akkus, 264V AC, Baureihe NPB-1200
Batterie-/Akkugrößencode: -
Versorgungsspannung: 264VAC
hazardous: false
IEC-Code Batterie/Akku: -
rohsPhthalatesCompliant: YES
usEccn: EAR99
NEDA-Code: -
Produktpalette: NPB-1200 Series
SVHC: No SVHC (27-Jun-2024)
на замовлення 5 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
NPB-1200-48 NPB-1200-48 Виробник : MEAN WELL NPB-1200-spec.pdf AC/DC, 1209.6W, Вхід: 90-264VAC/127-370VDC, Вихід: 57.6V/18A, розміри 250х158х67 мм, -30...+70 C Група товару: MEAN WELL Од. вим: шт
кількість в упаковці: 1 шт
товару немає в наявності
NPB-1200-48 NPB-1200-48 Виробник : MEAN WELL NPB-1200-spec.pdf AC/DC, 1209.6W, Вхід: 90-264VAC/127-370VDC, Вихід: 57.6V/18A, розміри 250х158х67 мм, -30...+70 C Група товару: Зарядні пристрої для акумуляторів Од. вим: шт
кількість в упаковці: 1 шт
товару немає в наявності
NPB-1200-48 NPB-1200-48 Виробник : MEAN WELL USA Inc. n78.pdf?_gl=1*fvj88i*_gcl_au*MjYzMDY1MTA0LjE3MjIyMzAzNTA.*_ga*MTMxMzA3MDg2My4xNzIyMjMwMzUw*_ga_EPGFNBGWMN*MTcyMjIzMDM0OS4xLjEuMTcyMjIzMDYxNy45LjAuMTE0MzQyMTYyNQ.. Description: BATT CHRGR ENCLOSED 42V80V 18A
Packaging: Bulk
Battery Cell Size: 48V
Size / Dimension: 9.84" L x 6.22" W x 2.64" H (250.00mm x 158.00mm x 67.00mm)
Mounting Type: Chassis Mount
Voltage - Input: 90 ~ 264VAC, 127 ~ 370VDC
Type: Enclosed
Termination Style: Screw Terminal
Battery Chemistry: Lead Acid, Lithium-Ion
Power - Max: 1.21kW
Voltage - Nominal: 42V ~ 80V
Charge Current - Max: 18A