NPB-1700-12
  • NPB-1700-12
  • NPB-1700-12
NPB-1700-12 MEAN WELL
NPB-1700-spec.pdf NPB-1700-spec.pdf
Виробник: MEAN WELL
Category: Chargers
Description: Charger: for rechargeable batteries; 85A; 300÷1000Ah; 13.8VDC
Type of charger: for rechargeable batteries
Kind of rechargeable battery: acid-lead; GEL; Li-FePO4; Li-Ion
Max. charging current: 85A
Batteries capacity: 300...1000Ah
Output voltage: 13.8V DC
Efficiency: 92%
Application: rechargeable battery 12V
Kit contents: without power cable
Kind of output connector: screw terminal
на замовлення 6 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: MEAN WELL - NPB-1700-12 - Tischladegerät für Bleiakkus, Lithium-Ionen-Akkus, 264V AC, Baureihe NPB-1700, tariffCode: 85044083, productTraceability: No, rohsCompliant: YES, Unterstützte Batterie-/Akkutechnologie: Bleisäure, Li-Ionen, euEccn: NLR, Netzsteckertyp: -, Ladegerät: Tisch, Batterie-/Akkugrößencode: -, Versorgungsspannung: 264VAC, hazardous: false, IEC-Code Batterie/Akku: -, rohsPhthalatesCompliant: YES, usEccn: EAR99, NEDA-Code: -, Produktpalette: NPB-1700 Series, SVHC: No SVHC (25-Jun-2025).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
NPB-1700-12 NPB-1700-12 Виробник : MEAN WELL USA Inc. n78.pdf?_gl=1*fvj88i*_gcl_au*MjYzMDY1MTA0LjE3MjIyMzAzNTA.*_ga*MTMxMzA3MDg2My4xNzIyMjMwMzUw*_ga_EPGFNBGWMN*MTcyMjIzMDM0OS4xLjEuMTcyMjIzMDYxNy45LjAuMTE0MzQyMTYyNQ.. Description: BATT CHG ENCLOSED 10.5V21V 85A
Packaging: Bulk
Battery Cell Size: 12V
Size / Dimension: 11.81" L x 7.24" W x 2.76" H (300.0mm x 184.0mm x 70.0mm)
Mounting Type: Chassis Mount
Voltage - Input: 90 ~ 264VAC, 127 ~ 370VDC
Type: Enclosed
Termination Style: Screw Terminal
Battery Chemistry: Lead Acid, Lithium-Ion
Power - Max: 1.428kW
Voltage - Nominal: 10.5V ~ 21V
Charge Current - Max: 85A
Number of Cells: 1
на замовлення 1 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
на замовлення 10 шт:
NPB-1700-12 NPB-1700-12 Виробник : MEAN WELL 3971049.pdf Description: MEAN WELL - NPB-1700-12 - Tischladegerät für Bleiakkus, Lithium-Ionen-Akkus, 264V AC, Baureihe NPB-1700
tariffCode: 85044083
productTraceability: No
rohsCompliant: YES
Unterstützte Batterie-/Akkutechnologie: Bleisäure, Li-Ionen
euEccn: NLR
Netzsteckertyp: -
Ladegerät: Tisch
Batterie-/Akkugrößencode: -
Versorgungsspannung: 264VAC
hazardous: false
IEC-Code Batterie/Akku: -
rohsPhthalatesCompliant: YES
usEccn: EAR99
NEDA-Code: -
Produktpalette: NPB-1700 Series
SVHC: No SVHC (25-Jun-2025)
товару немає в наявності
NPB-1700-12 NPB-1700-12 Виробник : MEAN WELL NPB-1700-spec.pdf AC/DC, 1428W, Вхід: 90-264VAC/127-370VDC, Вихід: 14.4V/85A, розміри 300х184х70 мм, -30...+70 C Група товару: MEAN WELL Од. вим: шт
кількість в упаковці: 1 шт
товару немає в наявності
NPB-1700-12 NPB-1700-12 Виробник : MEAN WELL NPB-1700-spec.pdf AC/DC, 1428W, Вхід: 90-264VAC/127-370VDC, Вихід: 14.4V/85A, розміри 300х184х70 мм, -30...+70 C Група товару: Зарядні пристрої для акумуляторів Од. вим: шт