NPB-1700-24
  • NPB-1700-24
  • NPB-1700-24
NPB-1700-24 MEAN WELL
NPB-1700-spec.pdf NPB-1700-spec.pdf
Виробник: MEAN WELL
Category: Chargers
Description: Charger: for rechargeable batteries; 50A; 200÷640Ah; 27.6VDC
Type of charger: for rechargeable batteries
Kind of rechargeable battery: acid-lead; GEL; Li-FePO4; Li-Ion
Efficiency: 93%
Application: rechargeable battery 24V
Kit contents: without power cable
Batteries capacity: 200...640Ah
Max. charging current: 50A
Output voltage: 27.6V DC
Kind of output connector: screw terminal
на замовлення 45 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Написати відгук
Description: MEAN WELL - NPB-1700-24 - Tischladegerät für Bleiakkus, Lithium-Ionen-Akkus, 264V AC, Baureihe NPB-1700, tariffCode: 85044083, Versorgungsspannung: 264VAC, rohsCompliant: YES, Ausgangsspannung: 21V bis 42V, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Anzahl der geladenen Zellen: -, isCanonical: Y, Ladegerät: Tisch, usEccn: EAR99, Netzsteckertyp: -, euEccn: NLR, Batterie-/Akkugrößencode: -, Ladestrom: 50A, Produktpalette: NPB-1700 Series, productTraceability: No, Unterstützte Batterie-/Akkutechnologie: Bleisäure, Li-Ionen, SVHC: No SVHC (25-Jun-2025).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
NPB-1700-24 NPB-1700-24 Виробник : MEAN WELL 3971049.pdf Description: MEAN WELL - NPB-1700-24 - Tischladegerät für Bleiakkus, Lithium-Ionen-Akkus, 264V AC, Baureihe NPB-1700
tariffCode: 85044083
Versorgungsspannung: 264VAC
rohsCompliant: YES
Ausgangsspannung: 21V bis 42V
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Anzahl der geladenen Zellen: -
isCanonical: Y
Batterie-/Akkugrößencode: -
Ladestrom: 50A
SVHC: No SVHC (25-Jun-2025)
на замовлення 7 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
NPB-1700-24 Виробник : Mean-Well USA, Inc. NPP-1700-24.pdf NPB-1700-24
на замовлення 45 шт:
товару немає в наявності
NPB-1700-24 NPB-1700-24 Виробник : MEAN WELL NPB-1700-spec.pdf AC/DC, 1680W, Вхід: 90-264VAC/127-370VDC, Вихід: 28.8V/50A, розміри 300х184х70 мм, -30...+70 C Група товару: MEAN WELL Од. вим: шт
кількість в упаковці: 1 шт
товару немає в наявності
NPB-1700-24 NPB-1700-24 Виробник : MEAN WELL NPB-1700-spec.pdf AC/DC, 1680W, Вхід: 90-264VAC/127-370VDC, Вихід: 28.8V/50A, розміри 300х184х70 мм, -30...+70 C Група товару: Зарядні пристрої для акумуляторів Од. вим: шт
кількість в упаковці: 1 шт
NPB-1700-24 NPB-1700-24 Виробник : MEAN WELL USA Inc. NPP-1700-24.pdf Description: BATT CHRGR ENCLOSED 21V42V 50A
Packaging: Bulk
Battery Cell Size: 24V
Size / Dimension: 11.81" L x 7.24" W x 2.76" H (300.0mm x 184.0mm x 70.0mm)
Mounting Type: Chassis Mount
Voltage - Input: 90 ~ 264VAC, 127 ~ 370VDC
Power - Max: 1.68kW
Voltage - Nominal: 21V ~ 42V
Charge Current - Max: 50A