NPB-1700-48
NPB-1700-48 MEAN WELL
3971049.pdf
Виробник: MEAN WELL
Description: MEAN WELL - NPB-1700-48 - Tischladegerät für Bleiakkus, Lithium-Ionen-Akkus, 264V AC, Baureihe NPB-1700
tariffCode: 85044083
Versorgungsspannung: 264VAC
rohsCompliant: YES
Ausgangsspannung: 42V bis 80V
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Anzahl der geladenen Zellen: -
isCanonical: Y
Batterie-/Akkugrößencode: -
Ladestrom: 25A
SVHC: No SVHC (25-Jun-2025)
на замовлення 26 шт:
Написати відгук
Description: MEAN WELL - NPB-1700-48 - Tischladegerät für Bleiakkus, Lithium-Ionen-Akkus, 264V AC, Baureihe NPB-1700, tariffCode: 85044083, Versorgungsspannung: 264VAC, rohsCompliant: YES, Ausgangsspannung: 42V bis 80V, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Anzahl der geladenen Zellen: -, isCanonical: Y, Ladegerät: Tisch, usEccn: EAR99, Netzsteckertyp: -, euEccn: NLR, Batterie-/Akkugrößencode: -, Ladestrom: 25A, Produktpalette: NPB-1700 Series, productTraceability: No, Unterstützte Batterie-/Akkutechnologie: Bleisäure, Li-Ionen, SVHC: No SVHC (25-Jun-2025).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
NPB-1700-48 Виробник : Mean-Well USA, Inc. npb1700spec.pdf High-power Density Smart Chargers
на замовлення 6 шт:
Кількість Ціна
товару немає в наявності
NPB-1700-48 NPB-1700-48 Виробник : MEAN WELL USA Inc. search.aspx?prod=NPB-1700 Description: BATT CHRGR ENCLOSED 42V80V 25A
Packaging: Bulk
Battery Cell Size: 48V
Size / Dimension: 11.81" L x 7.24" W x 2.76" H (300.0mm x 184.0mm x 70.0mm)
Mounting Type: Chassis Mount
Voltage - Input: 90 ~ 264VAC, 127 ~ 370VDC
Power - Max: 1.68kW
Voltage - Nominal: 42V ~ 80V
Charge Current - Max: 25A
Number of Cells: 1
товару немає в наявності
NPB-1700-48 Виробник : MEAN WELL NPB-1700-spec.pdf NPB-1700-spec.pdf Category: Chargers
Description: Charger: for rechargeable batteries; 25A; 100÷330Ah; 55.2VDC
Type of charger: for rechargeable batteries
Kind of rechargeable battery: acid-lead; GEL; Li-FePO4; Li-Ion
Max. charging current: 25A
Batteries capacity: 100...330Ah
Output voltage: 55.2V DC
Efficiency: 94%
Application: rechargeable battery 48V