Продукція > MEAN WELL > NPB-240-12TB
NPB-240-12TB
NPB-240-12TB MEAN WELL
NPB-240-spec.pdf
Виробник: MEAN WELL
Category: Chargers
Description: Charger: for rechargeable batteries; 13.5A; 55÷180Ah; 13.8VDC
Type of charger: for rechargeable batteries
Kind of rechargeable battery: acid-lead; GEL; Li-FePO4; Li-Ion
Max. charging current: 13.5A
Application: rechargeable battery 12V
Output voltage: 13.8V DC
Batteries capacity: 55...180Ah
Efficiency: 88.5%
Kind of output connector: terminal block
Kit contents: without power cable
на замовлення 174 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Написати відгук
Description: MEAN WELL - NPB-240-12TB - Tischladegerät, Anschlussklemmen, Bleiakkus, Lithium-Ionen-Akkus, 264Vin, 14.4Vout, tariffCode: 85044083, Versorgungsspannung: 264VAC, rohsCompliant: YES, Ausgangsspannung: 10.5V bis 15.2V, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Anzahl der geladenen Zellen: -, isCanonical: Y, Ladegerät: Tisch, usEccn: EAR99, Netzsteckertyp: -, euEccn: NLR, Batterie-/Akkugrößencode: -, Ladestrom: 13.5A, Produktpalette: NPB-240 Series, productTraceability: No, Unterstützte Batterie-/Akkutechnologie: Bleisäure, Li-Ionen, SVHC: No SVHC (25-Jun-2025).
tariffCode: 85044083
Versorgungsspannung: 264VAC
rohsCompliant: YES
Ausgangsspannung: 10.5V bis 15.2V
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Anzahl der geladenen Zellen: -
isCanonical: Y
Batterie-/Akkugrößencode: -
Ladestrom: 13.5A
SVHC: No SVHC (25-Jun-2025)
на замовлення 6 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
NPB-240-12TB Виробник : Mean-Well USA, Inc. search.aspx?prod=NPB-240 Desktop, 205.2W, 12V, Lead-Acid, Li-Ion Battery Charger, Terminal Block Conn
на замовлення 19 шт:
Мінімальне замовлення: 2
на замовлення 31 шт:
Мінімальне замовлення: 2
NPB-240-12TB NPB-240-12TB Виробник : MEAN WELL USA Inc. search.aspx?prod=NPB-240 Description: BATT CHG DSKTP 10.5V15.2V 13.5A
Packaging: Box
Size / Dimension: 7.09" L x 3.78" W x 1.93" H (180.0mm x 96.0mm x 49.0mm)
Mounting Type: Desktop
Voltage - Input: 90 ~ 264VAC, 127 ~ 370VDC
Type: Desktop
Termination Style: Screw Terminal
Battery Chemistry: Lead Acid, Lithium-Ion
Power - Max: 240W
Voltage - Nominal: 10.5V ~ 15.2V
Charge Current - Max: 13.5A