NPB-240-12XLR
NPB-240-12XLR MEAN WELL USA Inc.
search.aspx?prod=NPB-240
Виробник: MEAN WELL USA Inc.
Description: BATT CHRG DSKTP 10.5-15.2V 13.5A
Packaging: Box
Size / Dimension: 7.09" L x 3.78" W x 1.93" H (180.0mm x 96.0mm x 49.0mm)
Mounting Type: Desktop
Voltage - Input: 90 ~ 264VAC, 127 ~ 370VDC
Type: Desktop
Termination Style: XLR, 4 Pin
Battery Chemistry: Lead Acid, Lithium-Ion
Power - Max: 240W
Voltage - Nominal: 10.5V ~ 15.2V
Charge Current - Max: 13.5A
Part Status: Active
Number of Cells: 1
Написати відгук
Description: MEAN WELL - NPB-240-12XLR - Tischladegerät, 3-poliger Steckverbinder, Bleiakkus, Lithium-Ionen-Akkus, 264Vin, 14.4Vout, tariffCode: 85044083, productTraceability: No, rohsCompliant: YES, Unterstützte Batterie-/Akkutechnologie: Bleisäure, Li-Ionen, euEccn: NLR, Netzsteckertyp: -, Ladegerät: Tisch, Batterie-/Akkugrößencode: -, Versorgungsspannung: 264VAC, hazardous: false, IEC-Code Batterie/Akku: -, rohsPhthalatesCompliant: YES, usEccn: EAR99, NEDA-Code: -, Produktpalette: NPB-240 Series, SVHC: No SVHC (27-Jun-2024).
Batterie-/Akkugrößencode: -
Versorgungsspannung: 264VAC
hazardous: false
IEC-Code Batterie/Akku: -
rohsPhthalatesCompliant: YES
usEccn: EAR99
NEDA-Code: -
Produktpalette: NPB-240 Series
SVHC: No SVHC (27-Jun-2024)
Кількість Ціна
NPB-240-12XLR NPB-240-12XLR Виробник : MEAN WELL NPB-240-spec.pdf Category: Chargers
Description: Charger: for rechargeable batteries; 13.5A; 55÷180Ah; 13.8VDC
Type of charger: for rechargeable batteries
Kind of rechargeable battery: acid-lead; GEL; Li-FePO4; Li-Ion
Max. charging current: 13.5A
Batteries capacity: 55...180Ah
Output voltage: 13.8V DC
Efficiency: 89%
Application: rechargeable battery 12V
Kit contents: without power cable
Kind of output connector: 4pin connector
на замовлення 18 шт:
NPB-240-12XLR Виробник : Mean-Well USA, Inc. search.aspx?prod=NPB-240 NPB-240-12XLR
на замовлення 32 шт:
NPB-240-12XLR NPB-240-12XLR Виробник : MEAN WELL NPB-240-spec.pdf AC/DC, 205.2W, Вхід: 90-264VAC/127-370VDC, Вихід: 14.4V/13.5A, розміри 180х96х49 мм, -30...+70 C, Charger, XLR 4-pin male Група товару: MEAN WELL Од. вим: шт
кількість в упаковці: 1 шт
товару немає в наявності
NPB-240-12XLR NPB-240-12XLR Виробник : MEAN WELL NPB-240-spec.pdf AC/DC, 205.2W, Вхід: 90-264VAC/127-370VDC, Вихід: 14.4V/13.5A, розміри 180х96х49 мм, -30...+70 C, Charger, XLR 4-pin male Група товару: Зарядні пристрої для акумуляторів Од. вим: шт