Продукція > MEAN WELL > NPB-240-24AD1
NPB-240-24AD1
NPB-240-24AD1 MEAN WELL
3971050.pdf
Виробник: MEAN WELL
tariffCode: 85044083
Versorgungsspannung: 264VAC
rohsCompliant: YES
Ausgangsspannung: 21V bis 30.4V
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Anzahl der geladenen Zellen: -
isCanonical: Y
Batterie-/Akkugrößencode: -
Ladestrom: 8A
SVHC: No SVHC (25-Jun-2025)
на замовлення 11 шт:
Написати відгук
Description: MEAN WELL - NPB-240-24AD1 - Tischladegerät, Anderson-Steckverbinder, Bleiakkus, Lithium-Ionen-Akkus, 264Vin, 28.8Vout, tariffCode: 85044083, Versorgungsspannung: 264VAC, rohsCompliant: YES, Ausgangsspannung: 21V bis 30.4V, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Anzahl der geladenen Zellen: -, isCanonical: Y, Ladegerät: Tisch, usEccn: EAR99, Netzsteckertyp: -, euEccn: NLR, Batterie-/Akkugrößencode: -, Ladestrom: 8A, Produktpalette: NPB-240 Series, productTraceability: No, Unterstützte Batterie-/Akkutechnologie: Bleisäure, Li-Ionen, SVHC: No SVHC (25-Jun-2025).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
NPB-240-24AD1 NPB-240-24AD1 Виробник : MEAN WELL NPB-240-spec.pdf Category: Chargers
Description: Charger: for rechargeable batteries; 8A; 30÷100Ah; 27.6VDC; 92%
Type of charger: for rechargeable batteries
Kind of rechargeable battery: acid-lead; GEL; Li-FePO4; Li-Ion
Max. charging current: 8A
Application: rechargeable battery 24V
Output voltage: 27.6V DC
Batteries capacity: 30...100Ah
Efficiency: 92%
Kind of output connector: ANDERSON
Kit contents: without power cable
на замовлення 20 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
NPB-240-24AD1 Виробник : Mean-Well USA, Inc. search.aspx?prod=NPB-240 NPB-240-24AD1
на замовлення 12 шт:
Мінімальне замовлення: 2
NPB-240-24AD1 NPB-240-24AD1 Виробник : MEAN WELL NPB-240-spec.pdf AC/DC, 243.2W, Вхід: 90-264VAC/127-370VDC, Вихід: 28.8V/8.0A, розміри 180х96х49 мм, -30...+70 C, Charger, anderson connector Група товару: MEAN WELL Од. вим: шт
кількість в упаковці: 1 шт
товару немає в наявності
NPB-240-24AD1 NPB-240-24AD1 Виробник : MEAN WELL NPB-240-spec.pdf AC/DC, 243.2W, Вхід: 90-264VAC/127-370VDC, Вихід: 28.8V/8.0A, розміри 180х96х49 мм, -30...+70 C, Charger, anderson connector Група товару: Зарядні пристрої для акумуляторів Од. вим: шт
кількість в упаковці: 1 шт
товару немає в наявності
NPB-240-24AD1 NPB-240-24AD1 Виробник : MEAN WELL USA Inc. search.aspx?prod=NPB-240 Description: BATT CHRGR DESKTOP 21V-30.4V 8A
Packaging: Box
Size / Dimension: 7.09" L x 3.78" W x 1.93" H (180.0mm x 96.0mm x 49.0mm)
Mounting Type: Desktop
Voltage - Input: 90 ~ 264VAC, 127 ~ 370VDC
Type: Desktop
Termination Style: Anderson Connector
Battery Chemistry: Lead Acid, Lithium-Ion
Power - Max: 240W
Voltage - Nominal: 21V ~ 30.4V
Charge Current - Max: 8A
Number of Cells: 1
NPB-240-24AD1 NPB-240-24AD1 Виробник : MEAN WELL search.aspx?prod=NPB-240 Battery Chargers 243.2W Lead-Acid and Li-Ion battery charger with Anderson output connector