Продукція > MEAN WELL > NPB-360-12TB
NPB-360-12TB
  • NPB-360-12TB
  • NPB-360-12TB
NPB-360-12TB MEAN WELL
NPB-360-spec.pdf NPB-360-spec.pdf
Виробник: MEAN WELL
Category: Chargers
Description: Charger: for rechargeable batteries; 20A; 65÷195Ah; 13.8VDC
Output voltage: 13.8V DC
Efficiency: 88.5%
Type of charger: for rechargeable batteries
Kit contents: without power cable
Kind of rechargeable battery: acid-lead; GEL; Li-FePO4; Li-Ion
Max. charging current: 20A
Batteries capacity: 65...195Ah
Application: rechargeable battery 12V
Kind of output connector: terminal block
на замовлення 162 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Написати відгук
Description: MEAN WELL - NPB-360-12TB - Tischladegerät, Anschlussklemmen, Bleiakkus, Lithium-Ionen-Akkus, 264Vin, 14.4Vout, tariffCode: 85044083, Versorgungsspannung: 264VAC, rohsCompliant: YES, Ausgangsspannung: 10.5V bis 15.2V, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Anzahl der geladenen Zellen: -, isCanonical: Y, Ladegerät: Tisch, usEccn: EAR99, Netzsteckertyp: -, euEccn: NLR, Batterie-/Akkugrößencode: -, Ladestrom: 20A, Produktpalette: NPB-360 Series, productTraceability: No, Unterstützte Batterie-/Akkutechnologie: Bleisäure, Li-Ionen, SVHC: No SVHC (25-Jun-2025).
tariffCode: 85044083
Versorgungsspannung: 264VAC
rohsCompliant: YES
Ausgangsspannung: 10.5V bis 15.2V
Batterie-/Akkugrößencode: -
Ladestrom: 20A
SVHC: No SVHC (25-Jun-2025)
на замовлення 10 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
NPB-360-12TB NPB-360-12TB Виробник : MEAN WELL USA Inc. search.aspx?prod=NPB-360 Description: BATT CHG DESKTOP 10.5V15.2V 20A
Packaging: Box
Size / Dimension: 7.09" L x 3.78" W x 1.93" H (180.0mm x 96.0mm x 49.0mm)
Mounting Type: Desktop
Voltage - Input: 90 ~ 264VAC, 127 ~ 370VDC
Type: Desktop
Termination Style: Terminal Block
Battery Chemistry: Lead Acid, Lithium-Ion
Power - Max: 360W
Voltage - Nominal: 10.5V ~ 15.2V
Charge Current - Max: 20A
Part Status: Active
Number of Cells: 1
на замовлення 31 шт:
NPB-360-12TB NPB-360-12TB Виробник : Mean-Well USA, Inc. npb360spec.pdf 360W Compact Size and Wide Output Range Charger
на замовлення 19 шт:
Мінімальне замовлення: 2