NPB-450-48
  • NPB-450-48
  • NPB-450-48
NPB-450-48 MEAN WELL
NPB-450-spec.pdf NPB-450-spec.pdf
Виробник: MEAN WELL
Category: Chargers
Description: Charger: for rechargeable batteries; 6.8A; 24÷80Ah; 55.2VDC; 93%
Type of charger: for rechargeable batteries
Kind of rechargeable battery: acid-lead; GEL; Li-FePO4; Li-Ion
Max. charging current: 6.8A
Batteries capacity: 24...80Ah
Output voltage: 55.2V DC
Efficiency: 93%
Application: rechargeable battery 48V
Kit contents: without power cable
Kind of output connector: screw terminal
на замовлення 2 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Написати відгук
Description: MEAN WELL - NPB-450-48 - Tischladegerät, Bleiakkus, Lithium-Ionen-Akkus, 264Vin, 48Vout, Produktreihe NPB-450, tariffCode: 85044083, productTraceability: No, rohsCompliant: YES, Unterstützte Batterie-/Akkutechnologie: Bleisäure, Li-Ionen, euEccn: NLR, Netzsteckertyp: -, Ladegerät: Tisch, Batterie-/Akkugrößencode: -, Versorgungsspannung: 264VAC, hazardous: false, IEC-Code Batterie/Akku: -, rohsPhthalatesCompliant: YES, usEccn: EAR99, NEDA-Code: -, Produktpalette: NPB-450 Series, SVHC: No SVHC (27-Jun-2024).
Netzsteckertyp: -
Ladegerät: Tisch
Batterie-/Akkugrößencode: -
Versorgungsspannung: 264VAC
SVHC: No SVHC (27-Jun-2024)
на замовлення 3 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
NPB-450-48 NPB-450-48 Виробник : Mean-Well USA, Inc. npb-450-spec.pdf Battery Chargers 1-OUT 48V 6.8A 456.96W Box
на замовлення 8 шт:
товару немає в наявності
NPB-450-48 NPB-450-48 Виробник : MEAN WELL NPB-450-spec.pdf AC/DC, 456.96W, Вхід: 90-264VAC/127-370VDC, Вихід: 57.6V/6.8A, розміри 205х130х55 мм, -30...+70 C Група товару: MEAN WELL Од. вим: шт
кількість в упаковці: 1 шт
товару немає в наявності
NPB-450-48 NPB-450-48 Виробник : MEAN WELL NPB-450-spec.pdf AC/DC, 456.96W, Вхід: 90-264VAC/127-370VDC, Вихід: 57.6V/6.8A, розміри 205х130х55 мм, -30...+70 C Група товару: Зарядні пристрої для акумуляторів Од. вим: шт
кількість в упаковці: 1 шт
NPB-450-48 NPB-450-48 Виробник : MEAN WELL USA Inc. n78.pdf?_gl=1*fvj88i*_gcl_au*MjYzMDY1MTA0LjE3MjIyMzAzNTA.*_ga*MTMxMzA3MDg2My4xNzIyMjMwMzUw*_ga_EPGFNBGWMN*MTcyMjIzMDM0OS4xLjEuMTcyMjIzMDYxNy45LjAuMTE0MzQyMTYyNQ.. Description: BATT CHRGR ENCLOSED 42V80V 6.8A
Packaging: Bulk
Battery Cell Size: 48V
Size / Dimension: 8.07" L x 5.31" W x 2.17" H (205.00mm x 135.00mm x 55.00mm)
Mounting Type: Chassis Mount
Voltage - Input: 90 ~ 264VAC, 127 ~ 370VDC
Type: Enclosed
Termination Style: Screw Terminal
Battery Chemistry: Lead Acid, Lithium-Ion
Power - Max: 456.96W
Voltage - Nominal: 42V ~ 80V
Charge Current - Max: 6.8A
Number of Cells: 1
NPB-450-48 NPB-450-48 Виробник : MEAN WELL n78.pdf?_gl=1*fvj88i*_gcl_au*MjYzMDY1MTA0LjE3MjIyMzAzNTA.*_ga*MTMxMzA3MDg2My4xNzIyMjMwMzUw*_ga_EPGFNBGWMN*MTcyMjIzMDM0OS4xLjEuMTcyMjIzMDYxNy45LjAuMTE0MzQyMTYyNQ.. Battery Chargers 456.96W Charge V Range 42-80V 6.8A 90-264Vin Built in CANBus and programmable 2/3 stage