Продукція > MEAN WELL > NPB-450-48NFC
NPB-450-48NFC
  • NPB-450-48NFC
  • NPB-450-48NFC
NPB-450-48NFC MEAN WELL
NPB-450-spec.pdf NPB-NFC-manual.pdf
Виробник: MEAN WELL
Category: Chargers
Description: Charger: for rechargeable batteries; 6.8A; 24÷80Ah; 55.2VDC; 93%
Type of charger: for rechargeable batteries
Kind of rechargeable battery: acid-lead; GEL; Li-FePO4; Li-Ion
Max. charging current: 6.8A
Batteries capacity: 24...80Ah
Output voltage: 55.2V DC
Efficiency: 93%
Application: rechargeable battery 48V
Kit contents: without power cable
Kind of output connector: screw terminal
Additional functions: NFC
на замовлення 9 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Написати відгук
Description: O/P +48V6.8A, Power (Watts): 326W, Features: Adjustable Output, DC Input Capable, PFC, Remote On/Off, Universal Input, Packaging: Box, Size / Dimension: 8.07" L x 5.31" W x 2.17" H (205.0mm x 135.0mm x 55.0mm), Mounting Type: Chassis Mount, Voltage - Input: 90 ~ 264 VAC, 127 ~ 370 VDC, Type: Enclosed, Operating Temperature: -30°C ~ 70°C (With Derating), Applications: Household Appliances, ITE (Commercial), Approval Agency: CB, CE, cURus, EAC, UKCA, Efficiency: 93%, Voltage - Output 1: 48V, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 3 kV, Standard Number: 60335-1; 62368-1, Current - Output 1: 6.8 A.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
NPB-450-48NFC NPB-450-48NFC Виробник : MEAN WELL 4014115.pdf Description: MEAN WELL - NPB-450-48NFC - Ladegerät, universell, Bleiakkus, Lithium-Ionen-Akkus, 264V, 456.96W, Produktreihe NPB-450
Netzsteckertyp: -
Ladegerät: Universal
Batterie-/Akkugrößencode: -
Versorgungsspannung: 264VAC
SVHC: No SVHC (27-Jun-2024)
на замовлення 3 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
NPB-450-48NFC NPB-450-48NFC Виробник : MEAN WELL USA Inc. Description: O/P +48V6.8A
Power (Watts): 326W
Features: Adjustable Output, DC Input Capable, PFC, Remote On/Off, Universal Input
Packaging: Box
Size / Dimension: 8.07" L x 5.31" W x 2.17" H (205.0mm x 135.0mm x 55.0mm)
Mounting Type: Chassis Mount
Voltage - Input: 90 ~ 264 VAC, 127 ~ 370 VDC
Type: Enclosed
Operating Temperature: -30°C ~ 70°C (With Derating)
Applications: Household Appliances, ITE (Commercial)
Approval Agency: CB, CE, cURus, EAC, UKCA
Efficiency: 93%
Voltage - Output 1: 48V
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 3 kV
Standard Number: 60335-1; 62368-1
Current - Output 1: 6.8 A
на замовлення 8 шт:
NPB-450-48NFC Виробник : Mean-Well USA, Inc. BatteryChargers 1-OUT 48V 6.8A 456.96WCarton
на замовлення 2 шт:
NPB-450-48NFC NPB-450-48NFC Виробник : MEAN WELL NPB-450-spec.pdf AC/DC, 456.96W, Вхід: 90-264VAC/127-370VDC, Вихід: 57.6V/6.8A, розміри 205х130х55 мм, -30...+70 C, NFC Група товару: MEAN WELL Од. вим: шт
кількість в упаковці: 1 шт
товару немає в наявності
NPB-450-48NFC NPB-450-48NFC Виробник : MEAN WELL NPB-450-spec.pdf AC/DC, 456.96W, Вхід: 90-264VAC/127-370VDC, Вихід: 57.6V/6.8A, розміри 205х130х55 мм, -30...+70 C, NFC Група товару: Зарядні пристрої для акумуляторів Од. вим: шт
кількість в упаковці: 1 шт
товару немає в наявності
NPB-450-48NFC NPB-450-48NFC Виробник : MEAN WELL Battery Chargers 456.96W 90-264Vac 42-80V 6.8A Battery Charger with NFC interface