NPB-750-12
  • NPB-750-12
  • NPB-750-12
NPB-750-12 MEAN WELL
NPB-750-spec.pdf
Виробник: MEAN WELL
Category: Chargers
Description: Charger: for rechargeable batteries; 43A; 150÷500Ah; 13.8VDC
Application: rechargeable battery 12V
Kind of output connector: screw terminal
Kit contents: without power cable
Max. charging current: 43A
Output voltage: 13.8V DC
Batteries capacity: 150...500Ah
Efficiency: 92%
Kind of rechargeable battery: acid-lead; GEL; Li-FePO4; Li-Ion
Type of charger: for rechargeable batteries
на замовлення 19 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: MEAN WELL - NPB-750-12 - Tischladegerät, Bleiakkus, Lithium-Ionen-Akkus, 264Vin, 12Vout, Produktreihe NPB-450, tariffCode: 85044083, productTraceability: No, rohsCompliant: YES, Unterstützte Batterie-/Akkutechnologie: Bleisäure, Li-Ionen, euEccn: NLR, Netzsteckertyp: -, Ladegerät: Tisch, Batterie-/Akkugrößencode: -, Versorgungsspannung: 264VAC, hazardous: false, IEC-Code Batterie/Akku: -, rohsPhthalatesCompliant: YES, usEccn: EAR99, NEDA-Code: -, Produktpalette: NPB-450 Series, SVHC: No SVHC (27-Jun-2024).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
NPB-750-12 NPB-750-12 Виробник : MEAN WELL USA Inc. n78.pdf?_gl=1*fvj88i*_gcl_au*MjYzMDY1MTA0LjE3MjIyMzAzNTA.*_ga*MTMxMzA3MDg2My4xNzIyMjMwMzUw*_ga_EPGFNBGWMN*MTcyMjIzMDM0OS4xLjEuMTcyMjIzMDYxNy45LjAuMTE0MzQyMTYyNQ.. Description: BATT CHG ENCLOSED 10.5V21V 43A
Packaging: Bulk
Battery Cell Size: 12V
Size / Dimension: 9.06" L x 6.22" W x 2.64" H (230.0mm x 158.0mm x 67.0mm)
Mounting Type: Chassis Mount
Voltage - Input: 90 ~ 264VAC, 127 ~ 370VDC
Type: Enclosed
Termination Style: Screw Terminal
Battery Chemistry: Lead Acid, Lithium-Ion
Power - Max: 722.4W
Voltage - Nominal: 10.5V ~ 21V
Charge Current - Max: 43A
Number of Cells: 1
на замовлення 12 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
tariffCode: 85044083
productTraceability: No
rohsCompliant: YES
Unterstützte Batterie-/Akkutechnologie: Bleisäure, Li-Ionen
euEccn: NLR
Netzsteckertyp: -
Ladegerät: Tisch
Batterie-/Akkugrößencode: -
Versorgungsspannung: 264VAC
hazardous: false
IEC-Code Batterie/Akku: -
rohsPhthalatesCompliant: YES
usEccn: EAR99
NEDA-Code: -
Produktpalette: NPB-450 Series
SVHC: No SVHC (27-Jun-2024)
на замовлення 1 шт:
NPB-750-12 NPB-750-12 Виробник : Mean-Well USA, Inc. npb-750-spec.pdf Battery Chargers 1-OUT 12V 43A 722.4W Box