NPC-1210-030A-3-L
NPC-1210-030A-3-L AMPHENOL ADVANCED SENSORS
2703544.pdf
Виробник: AMPHENOL ADVANCED SENSORS
Description: AMPHENOL ADVANCED SENSORS - NPC-1210-030A-3-L - Drucksensor, Absolutdruck, 30 Psi, DIP
tariffCode: 90262080
Genauigkeit: -
rohsCompliant: YES
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Qualifikation: -
Druckmessung: Absolutdruck
isCanonical: Y
Anschlusstyp: Rohr
usEccn: EAR99
Betriebstemperatur, min.: -40°C
Betriebsdruck, max.: 30Psi
Sensormontage: Durchsteckmontage
Versorgungsspannung, min.: -
Sensorgehäuse/-bauform: DIP
Sensorausgang: Spannung
euEccn: NLR
Versorgungsstrom: 1.5mA
Sensorausgang: Analog
Betriebsdruck, min.: -
Anzahl der Pins: 8Pin(s)
Produktpalette: NPC-1210 Series
productTraceability: No
Druckanschluss: Einfach, axial, ohne Stecknippel
Druckmessung: Absolutdruck
Versorgungsspannung, max.: -
Medium: Gas
Betriebstemperatur, max.: 125°C
Ausgangsschnittstelle: -
SVHC: No SVHC (07-Jul-2017)
на замовлення 2 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: AMPHENOL ADVANCED SENSORS - NPC-1210-030A-3-L - Drucksensor, Absolutdruck, 30 Psi, DIP, tariffCode: 90262080, Genauigkeit: -, rohsCompliant: YES, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Qualifikation: -, Druckmessung: Absolutdruck, isCanonical: Y, Anschlusstyp: Rohr, usEccn: EAR99, Betriebstemperatur, min.: -40°C, Betriebsdruck, max.: 30Psi, Sensormontage: Durchsteckmontage, Versorgungsspannung, min.: -, Sensorgehäuse/-bauform: DIP, Sensorausgang: Spannung, euEccn: NLR, Versorgungsstrom: 1.5mA, Sensorausgang: Analog, Betriebsdruck, min.: -, Anzahl der Pins: 8Pin(s), Produktpalette: NPC-1210 Series, productTraceability: No, Druckanschluss: Einfach, axial, ohne Stecknippel, Druckmessung: Absolutdruck, Versorgungsspannung, max.: -, Medium: Gas, Betriebstemperatur, max.: 125°C, Ausgangsschnittstelle: -, SVHC: No SVHC (07-Jul-2017).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
NPC-1210-030A-3-L NPC-1210-030A-3-L Виробник : Amphenol Advanced Sensors (NovaSensor) AAS-920-303D-NovaSensor-NPC-1210-110117-web.pdf Description: SENSOR 30PSIA 0.13" 0.1V
Features: Temperature Compensated
Packaging: Bulk
Package / Case: 8-DIP Module
Output Type: Wheatstone Bridge
Mounting Type: Through Hole
Output: 0 mV ~ 100 mV
Operating Pressure: 30PSI (206.84kPa)
Pressure Type: Absolute
Accuracy: ±0.1%
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Termination Style: PC Pin
Port Size: Male - 0.13" (3.23mm) Tube
Applications: Board Mount
Port Style: Barbless
Maximum Pressure: 90PSI (620.53kPa)
на замовлення 37 шт:
Кількість Ціна
NPC-1210-030A-3L NPC-1210-030A-3L Виробник : Amphenol Advanced Sensors Board Mount Pressure Sensors 30 PSI Absolute