NPC-1210-100G-3-N
NPC-1210-100G-3-N Amphenol Advanced Sensors (NovaSensor)
AAS-920-303D-NovaSensor-NPC-1210-110117-web.pdf
Виробник: Amphenol Advanced Sensors (NovaSensor)
Description: SENSOR 100PSIG 0.13" 0.1V
Features: Temperature Compensated
Packaging: Bulk
Package / Case: 8-DIP Module
Output Type: Wheatstone Bridge
Mounting Type: Through Hole
Output: 0 mV ~ 100 mV
Operating Pressure: 100PSI (689.48kPa)
Pressure Type: Vented Gauge
Accuracy: ±0.1%
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Termination Style: PC Pin
Port Size: Male - 0.13" (3.23mm) Tube
Applications: Board Mount
Port Style: Barbless
Maximum Pressure: 200PSI (1378.95kPa)
на замовлення 72 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: SENSOR 100PSIG 0.13" 0.1V, Features: Temperature Compensated, Packaging: Bulk, Package / Case: 8-DIP Module, Output Type: Wheatstone Bridge, Mounting Type: Through Hole, Output: 0 mV ~ 100 mV, Operating Pressure: 100PSI (689.48kPa), Pressure Type: Vented Gauge, Accuracy: ±0.1%, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Termination Style: PC Pin, Port Size: Male - 0.13" (3.23mm) Tube, Applications: Board Mount, Port Style: Barbless, Maximum Pressure: 200PSI (1378.95kPa).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
NPC-1210-100G-3N NPC-1210-100G-3N Виробник : Amphenol Advanced Sensors Board Mount Pressure Sensors 100 PSI Gauge