NPC-1220-015A-3-L
NPC-1220-015A-3-L Amphenol Advanced Sensors (NovaSensor)
Виробник: Amphenol Advanced Sensors (NovaSensor)
Description: SENSOR 15PSIA 0.12" .05V
Mounting Type: Through Hole
Output: 0 mV ~ 50 mV
Operating Pressure: 15PSI (103.42kPa)
Pressure Type: Absolute
Accuracy: ±0.1%
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Termination Style: PC Pin
Port Size: Male - 0.12" (3.04mm) Tube
Applications: Board Mount
Port Style: Barbless
Maximum Pressure: 45PSI (310.26kPa)
на замовлення 7 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Написати відгук
Description: SENSOR 15PSIA 0.12" .05V, Features: Temperature Compensated, Packaging: Bulk, Package / Case: 8-DIP Module, Output Type: Wheatstone Bridge, Mounting Type: Through Hole, Output: 0 mV ~ 50 mV, Operating Pressure: 15PSI (103.42kPa), Pressure Type: Absolute, Accuracy: ±0.1%, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Termination Style: PC Pin, Port Size: Male - 0.12" (3.04mm) Tube, Applications: Board Mount, Port Style: Barbless, Maximum Pressure: 45PSI (310.26kPa).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
на замовлення 48 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
NPC-1220-015A-3-L NPC-1220-015A-3-L Виробник : Amphenol aas-920-276d-novasensor20npc-1220-010421-web.pdf Pressure Sensor 0psi to 15psi Absolute 8-Pin DIP Module