NPC-1220-015A-3N
NPC-1220-015A-3N Amphenol Advanced Sensors
Виробник: Amphenol Advanced Sensors
Board Mount Pressure Sensors 15 PSI Absolute
на замовлення 50 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Написати відгук
Description: SENSOR 15PSIA 0.12" .05V, Packaging: Bulk, Features: Temperature Compensated, Package / Case: 8-DIP Module, Output Type: Wheatstone Bridge, Mounting Type: Through Hole, Output: 0 mV ~ 50 mV, Operating Pressure: 15PSI (103.42kPa), Pressure Type: Absolute, Accuracy: ±0.1%, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Termination Style: PC Pin, Port Size: Male - 0.12" (3.04mm) Tube, Applications: Board Mount, Port Style: Barbless, Maximum Pressure: 45PSI (310.26kPa).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
NPC-1220-015A-3-N NPC-1220-015A-3-N Виробник : Amphenol aas-920-276d-novasensor20npc-1220-010421-web.pdf Pressure Sensor 0psi to 15psi Absolute 8-Pin DIP Module
товару немає в наявності
NPC-1220-015A-3N Виробник : Amphenol NPC-1220-110117.PDF Датчик тиску, Точн., % = 0,1, Uживл, В = 0,05, Діап. вим. тиску, кПа = 15 psi, Тексп, °C = -40...+125, Тип вих. сигн. = Аналоговий,... Група товару: Датчики Корпус: DIP-8 Од. вим: шт
кількість в упаковці: 37 шт
товару немає в наявності
NPC-1220-015A-3-N NPC-1220-015A-3-N Виробник : Amphenol Advanced Sensors (NovaSensor) AAS-920-276C-NovaSensor%20NPC-1220-110117-web.pdf Description: SENSOR 15PSIA 0.12" .05V
Mounting Type: Through Hole
Output: 0 mV ~ 50 mV
Operating Pressure: 15PSI (103.42kPa)
Pressure Type: Absolute
Accuracy: ±0.1%
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Termination Style: PC Pin
Port Size: Male - 0.12" (3.04mm) Tube