NPF-120-24
NPF-120-24 MEAN WELL USA Inc.
NPF-120-spec.pdf
Виробник: MEAN WELL USA Inc.
Description: LED DRVR CC/CV AC/DC 14.4-24V 5A
Packaging: Bulk
Features: OCP, OTP, OVP, SCP
Size / Dimension: 7.52" L x 2.48" W x 1.48" H (191.0mm x 63.0mm x 37.5mm)
Voltage - Output: 14.4 ~ 24V
Type: Constant Current, Voltage
Operating Temperature: -40°C ~ 90°C
Termination Style: Wire Leads
Voltage - Input (Max): 305VAC
Approval Agency: CB, CCC, CE, cURus, ENEC
Ratings: IP67
Efficiency: 90.5%
Topology: AC DC Converter
Current - Output (Max): 5A
Voltage - Input (Min): 90VAC
Power (Watts): 120 W
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 3.75 kV
DigiKey Programmable: Not Verified
на замовлення 120 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Написати відгук
Description: LED DRVR CC/CV AC/DC 14.4-24V 5A, Features: OCP, OTP, OVP, SCP, Packaging: Box, Size / Dimension: 7.52" L x 2.48" W x 1.48" H (191.0mm x 63.0mm x 37.5mm), Voltage - Output: 14.4 ~ 24V, Type: Constant Current, Voltage, Operating Temperature: -40°C ~ 90°C, Termination Style: Wire Leads, Voltage - Input (Max): 305VAC, Approval Agency: CB, CCC, CE, cURus, ENEC, Ratings: IP67, Efficiency: 90.5%, Topology: AC DC Converter, Current - Output (Max): 5A, Voltage - Input (Min): 90VAC, Part Status: Active, Power (Watts): 120 W, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 3.75 kV, DigiKey Programmable: Not Verified.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
NPF-120-24 NPF-120-24 Виробник : MEAN WELL NPF_120_SPEC-1292190.pdf LED Power Supplies 120W 24V 5A CV + CC LED PS
на замовлення 4 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
NPF-120-24 NPF-120-24 Виробник : MEAN WELL USA Inc. NPF-120-spec.pdf Description: LED DRVR CC/CV AC/DC 14.4-24V 5A
Features: OCP, OTP, OVP, SCP
Packaging: Box
Voltage - Output: 14.4 ~ 24V
Termination Style: Wire Leads
Voltage - Input (Max): 305VAC
Ratings: IP67
Efficiency: 90.5%
Topology: AC DC Converter
Current - Output (Max): 5A
Voltage - Input (Min): 90VAC
Part Status: Active
Power (Watts): 120 W
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 3.75 kV
на замовлення 6 шт:
NPF-120-24 NPF-120-24 Виробник : Mean-Well USA, Inc. npf-120-spec.pdfpdfjs.pdf AC/DC LED Power Supply 120W Single 4-Pin
на замовлення 1 шт:
NPF-120-24 NPF-120-24 Виробник : MEAN WELL 3965053.pdf Description: MEAN WELL - NPF-120-24 - LED-Treiber, Haushalt & LED-Beleuchtung, 120 W, 24 V, 5 A, Konstantstrom, Konstantspannung
tariffCode: 85044095
rohsCompliant: YES
Ausgangsspannung, max.: 24V
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Ausgangsstrom: 5A
isCanonical: Y
usEccn: EAR99
Eingangsspannung, max.: 305VAC
euEccn: NLR
LED-Treiber-Modus: Konstantstrom, Konstantspannung
Eingangsspannung, min.: 90VAC
Produktpalette: NPF-120 Series
productTraceability: No
Anwendungen für das Netzteil: Haushalt & LED-Beleuchtung
Ausgangsleistung, max.: 120W