NPF-120-48
NPF-120-48 MEAN WELL
3965053.pdf
Виробник: MEAN WELL
Description: MEAN WELL - NPF-120-48 - LED-Treiber, Haushalt & LED-Beleuchtung, 120 W, 48 V, 2.5 A, Konstantstrom, Konstantspannung
tariffCode: 85044095
rohsCompliant: YES
Ausgangsspannung, max.: 48V
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Ausgangsstrom: 2.5A
isCanonical: Y
usEccn: EAR99
Eingangsspannung, max.: 305VAC
euEccn: NLR
LED-Treiber-Modus: Konstantstrom, Konstantspannung
Eingangsspannung, min.: 90VAC
Produktpalette: NPF-120 Series
productTraceability: No
Anwendungen für das Netzteil: Haushalt & LED-Beleuchtung
Ausgangsleistung, max.: 120W
SVHC: No SVHC (25-Jun-2025)
на замовлення 3 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Написати відгук
Description: MEAN WELL - NPF-120-48 - LED-Treiber, Haushalt & LED-Beleuchtung, 120 W, 48 V, 2.5 A, Konstantstrom, Konstantspannung, tariffCode: 85044095, rohsCompliant: YES, Ausgangsspannung, max.: 48V, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Ausgangsstrom: 2.5A, isCanonical: Y, usEccn: EAR99, Eingangsspannung, max.: 305VAC, euEccn: NLR, LED-Treiber-Modus: Konstantstrom, Konstantspannung, Eingangsspannung, min.: 90VAC, Produktpalette: NPF-120 Series, productTraceability: No, Anwendungen für das Netzteil: Haushalt & LED-Beleuchtung, Ausgangsleistung, max.: 120W, SVHC: No SVHC (25-Jun-2025).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
NPF-120-48 NPF-120-48 Виробник : MEAN WELL NPF_120_SPEC-1292190.pdf LED Power Supplies 120W 48V 2.5A CV + CC LED PS
на замовлення 18 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
NPF-120-48 NPF-120-48 Виробник : Mean-Well USA, Inc. npf-120-spec.pdfpdfjs.pdf AC/DC LED Power Supply 120W Single 4-Pin
товару немає в наявності
NPF-120-48 NPF-120-48 Виробник : MEAN WELL USA Inc. NPF-120-spec.pdf Description: LED DVR CC/CV ACDC 28.8-48V 2.5A
Features: OCP, OTP, OVP, SCP
Packaging: Box
Size / Dimension: 7.52" L x 2.48" W x 1.48" H (191.0mm x 63.0mm x 37.5mm)
Voltage - Output: 28.8 ~ 48V
Type: Constant Current, Voltage
Operating Temperature: -40°C ~ 90°C
Termination Style: Wire Leads
Voltage - Input (Max): 305VAC
Approval Agency: CB, CCC, CE, cURus, ENEC
Ratings: IP67
Efficiency: 90%
Topology: AC DC Converter
Current - Output (Max): 2.5A
Voltage - Input (Min): 90VAC
Part Status: Active
Power (Watts): 120 W
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 3.75 kV