NPF-120D-12
NPF-120D-12 MEAN WELL
4156833.pdf
Виробник: MEAN WELL
Description: MEAN WELL - NPF-120D-12 - LED-Treiber, Haushalt & LED-Beleuchtung, 120 W, 12 V, 10 A, Konstantstrom, 90 VAC
tariffCode: 85044095
rohsCompliant: YES
Ausgangsspannung, max.: 12V
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Ausgangsstrom: 10A
isCanonical: Y
usEccn: EAR99
Eingangsspannung, max.: 305VAC
euEccn: NLR
LED-Treiber-Modus: Konstantstrom
Eingangsspannung, min.: 90VAC
Produktpalette: NPF-120D Series
productTraceability: No
Anwendungen für das Netzteil: Haushalt & LED-Beleuchtung
Ausgangsleistung, max.: 120W
SVHC: No SVHC (25-Jun-2025)
на замовлення 8 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: LED DRIVER CC AC/DC 7.2-12V 10A, Packaging: Box, Features: OCP, OTP, OVP, SCP, Size / Dimension: 7.52" L x 2.48" W x 1.48" H (191.0mm x 63.0mm x 37.5mm), Voltage - Output: 7.2 ~ 12V, Type: Constant Current, Operating Temperature: -40°C ~ 90°C, Termination Style: Wire Leads, Voltage - Input (Max): 305VAC, Approval Agency: CB, CCC, CE, cURus, ENEC, Ratings: IP67, Efficiency: 87.5%, Topology: AC DC Converter, Current - Output (Max): 10A, Dimming: Analog, PWM, Voltage - Input (Min): 90VAC, Part Status: Active, Power (Watts): 120 W, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 3.75 kV, DigiKey Programmable: Not Verified.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
Description: Power supply: switching; LED; 120W; 7.2÷12VDC; 10A; 90÷305VAC; IP67
Output current: 10A
Operating temperature: -40...90°C
Application: LED
Kind of power supply: LED
Kind of case: PWM-120
Caution!: rated parameters obtained at full load
IP rating: IP67
Manufacturer series: NPF-120
Electrical connection: wires
Type of power supply: switching
Operating modes: constant current
Power consumption without load: <0.5W
Body dimensions: 191x63x37.5mm
Lead length: 0.3m
Number of outputs: 1
Output voltage: 7.2...12V DC
Protection: anti-overload OPP; anti-overvoltage OVP; overheating OTP; short circuit protection SCP
Supply voltage: 90...305V AC; 127...431V DC
Efficiency: 87.5%
Power: 0.12kW
на замовлення 26 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
NPF-120D-12 NPF-120D-12 Виробник : MEAN WELL USA Inc. NPF-120D-spec.pdf Description: LED DRIVER CC AC/DC 7.2-12V 10A
Packaging: Bulk
Features: OCP, OTP, OVP, SCP
Size / Dimension: 7.52" L x 2.48" W x 1.48" H (191.0mm x 63.0mm x 37.5mm)
Voltage - Output: 7.2 ~ 12V
Type: Constant Current
Operating Temperature: -40°C ~ 90°C
Termination Style: Wire Leads
Voltage - Input (Max): 305VAC
Approval Agency: CB, CCC, CE, cURus, ENEC
Ratings: IP67
Efficiency: 87.5%
Topology: AC DC Converter
Current - Output (Max): 10A
Dimming: Analog, PWM
Voltage - Input (Min): 90VAC
Power (Watts): 120 W
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 3.75 kV
DigiKey Programmable: Not Verified
на замовлення 237 шт:
NPF-120D-12 NPF-120D-12 Виробник : MEAN WELL NPF-120D-spec.pdf LED Power Supplies 120W 12V 10A CC/CV Dimming LED PS
на замовлення 2 шт:
NPF-120D-12 NPF-120D-12 Виробник : MEAN WELL NPF-120D-SPEC.PDF AC/DC, 120W, Вхід: 90-305VAC/127-431VDC, Вихід: 12V/10A, розміри 191х63х37.5 мм, -40...+90 С, IP67, with dimming Група товару: AC/DC-перетворювачі для LED Од. вим: шт
кількість в упаковці: 1 шт
товару немає в наявності
NPF-120D-12 NPF-120D-12 Виробник : MEAN WELL NPF-120D-SPEC.PDF AC/DC, 120W, Вхід: 90-305VAC/127-431VDC, Вихід: 12V/10A, розміри 191х63х37.5 мм, -40...+90 С, IP67, with dimming Група товару: MEAN WELL Од. вим: шт
кількість в упаковці: 1 шт
товару немає в наявності
NPF-120D-12 NPF-120D-12 Виробник : Mean-Well USA, Inc. npf-120d-spec.pdfpdfjs.pdf AC/DC LED Power Supply 120W Single 6-Pin
Packaging: Box
Features: OCP, OTP, OVP, SCP
Voltage - Output: 7.2 ~ 12V
Type: Constant Current
Termination Style: Wire Leads
Voltage - Input (Max): 305VAC
Ratings: IP67
Efficiency: 87.5%
Topology: AC DC Converter
Current - Output (Max): 10A
Dimming: Analog, PWM
Voltage - Input (Min): 90VAC
Part Status: Active
Power (Watts): 120 W
Voltage - Isolation: 3.75 kV