Продукція > MEAN WELL > NPF-120D-24BE
NPF-120D-24BE
NPF-120D-24BE MEAN WELL
NPF-120D-SPEC.pdf Mean_Well_LED-Catalog.pdf
Виробник: MEAN WELL
Category: LED Power Supplies
Description: Power supply: switching; LED; 120W; 14.4÷24VDC; 5A; 90÷305VAC; IP67
Application: LED
Supply voltage: 90...305V AC; 127...431V DC
Output voltage: 14.4...24V DC
Body dimensions: 191x63x37.5mm
Operating temperature: -40...90°C
Protection: anti-overload OPP; anti-overvoltage OVP; overheating OTP; short circuit protection SCP
Additional functions: active PFC; auxiliary output 12V DC; dimming function 0-10V DC; PWM controlled dimming function; resistance dimming function
Efficiency: 89%
Type of power supply: switching
Caution!: rated parameters obtained at full load
Lead length: 0.3m
Power consumption without load: <0.5W
Number of outputs: 2
Output current: 5A
Kind of case: PWM-120
Kind of power supply: LED
IP rating: IP67
Power: 0.12kW
Manufacturer series: NPF-120
Electrical connection: wires
Operating modes: constant current
на замовлення 1 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Написати відгук
Category: LED Power Supplies, Description: Power supply: switching; LED; 120W; 14.4÷24VDC; 5A; 90÷305VAC; IP67, Application: LED, Supply voltage: 90...305V AC; 127...431V DC, Output voltage: 14.4...24V DC, Body dimensions: 191x63x37.5mm, Operating temperature: -40...90°C, Protection: anti-overload OPP; anti-overvoltage OVP; overheating OTP; short circuit protection SCP, Additional functions: active PFC; auxiliary output 12V DC; dimming function 0-10V DC; PWM controlled dimming function; resistance dimming function, Efficiency: 89%, Type of power supply: switching, Caution!: rated parameters obtained at full load, Lead length: 0.3m, Power consumption without load: .
Інші пропозиції NPF-120D-24BE
Packaging: Box
Size / Dimension: 7.52" L x 2.48" W x 1.48" H (191.0mm x 63.0mm x 37.5mm)
Voltage - Output: 12 ~ 20V
Type: Constant Current
Operating Temperature: -40°C ~ 90°C
Termination Style: Wire Leads
Voltage - Input (Max): 305VAC
Approval Agency: CB, CCC, CE, cURus, ENEC
Ratings: IP67
Efficiency: 87.5%
Topology: AC DC Converter
Current - Output (Max): 10A
Dimming: Analog, PWM
Voltage - Input (Min): 90VAC
Part Status: Active
Power (Watts): 120 W
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 3.75 kV
Standard Number: UL 8750
товару немає в наявності
NPF-120D-24BE NPF-120D-24BE Виробник : MEAN WELL NPF-120D-spec.pdf LED Power Supplies 120W 5A 14.4-24V CC dimming Aux out