NPF-40D-12
NPF-40D-12 MEAN WELL USA Inc.
NPF-40D-spec.pdf
Виробник: MEAN WELL USA Inc.
Description: LED DRVR CC AC/DC 7.2-12V 3.34A
Features: OCP, OTP, OVP, SCP
Packaging: Box
Size / Dimension: 5.91" L x 2.09" W x 1.38" H (150.0mm x 53.0mm x 35.0mm)
Voltage - Output: 7.2 ~ 12V
Type: Constant Current
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Termination Style: Wire Leads
Voltage - Input (Max): 305VAC
Approval Agency: CB, CCC, CE, cURus, ENEC
Ratings: IP67
Efficiency: 86%
Topology: AC DC Converter
Current - Output (Max): 3.34A
Dimming: Analog, PWM
Voltage - Input (Min): 90VAC
Power (Watts): 40 W
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 3.75 kV
DigiKey Programmable: Not Verified
на замовлення 40 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: LED DRVR CC AC/DC 7.2-12V 3.34A, Features: OCP, OTP, OVP, SCP, Packaging: Box, Size / Dimension: 5.91" L x 2.09" W x 1.38" H (150.0mm x 53.0mm x 35.0mm), Voltage - Output: 7.2 ~ 12V, Type: Constant Current, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Termination Style: Wire Leads, Voltage - Input (Max): 305VAC, Approval Agency: CB, CCC, CE, cURus, ENEC, Ratings: IP67, Efficiency: 86%, Topology: AC DC Converter, Current - Output (Max): 3.34A, Dimming: Analog, PWM, Voltage - Input (Min): 90VAC, Power (Watts): 40 W, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 3.75 kV, DigiKey Programmable: Not Verified.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
NPF-40D-12 NPF-40D-12 Виробник : MEAN WELL NPF-40D-spec.pdf LED Power Supplies 40.08W 12V 3.34A CC Dimming LED PS
на замовлення 6 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
NPF-40D-12 NPF-40D-12 Виробник : MEAN WELL NPF-40D-spec.pdf Description: MEAN WELL - NPF-40D-12 - LED-Treiber, Haushalt & LED-Beleuchtung, 40.08 W, 12 V, 3.34 A, Konstantstrom, 90 VAC
tariffCode: 85044095
rohsCompliant: YES
Ausgangsspannung, max.: 12V
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Ausgangsstrom: 3.34A
usEccn: EAR99
Eingangsspannung, max.: 305VAC
euEccn: NLR
LED-Treiber-Modus: Konstantstrom
Eingangsspannung, min.: 90VAC
Produktpalette: NPF-40D Series
productTraceability: No
Anwendungen für das Netzteil: Haushalt & LED-Beleuchtung
Ausgangsleistung, max.: 40.08W