NPF-40D-15
NPF-40D-15 MEAN WELL
3965055.pdf
Виробник: MEAN WELL
Description: MEAN WELL - NPF-40D-15 - LED-Treiber, Haushalt & LED-Beleuchtung, 40.08 W, 15 V, 2.67 A, Konstantstrom, 90 VAC
tariffCode: 85044095
rohsCompliant: YES
Ausgangsspannung, max.: 15V
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Ausgangsstrom: 2.67A
isCanonical: Y
usEccn: EAR99
Eingangsspannung, max.: 305VAC
euEccn: NLR
LED-Treiber-Modus: Konstantstrom
Eingangsspannung, min.: 90VAC
Produktpalette: NPF-40D Series
productTraceability: No
Anwendungen für das Netzteil: Haushalt & LED-Beleuchtung
Ausgangsleistung, max.: 40.08W
SVHC: No SVHC (25-Jun-2025)
на замовлення 5 шт:
Написати відгук
Description: LED DRIVER CC AC/DC 9-15V 2.67A, Packaging: Box, Features: OCP, OTP, OVP, SCP, Size / Dimension: 5.91" L x 2.09" W x 1.38" H (150.0mm x 53.0mm x 35.0mm), Voltage - Output: 9 ~ 15V, Type: Constant Current, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Termination Style: Wire Leads, Voltage - Input (Max): 305VAC, Approval Agency: CB, CCC, CE, ENEC, Ratings: IP67, Efficiency: 87%, Topology: AC DC Converter, Current - Output (Max): 2.67A, Dimming: Analog, PWM, Voltage - Input (Min): 90VAC, Power (Watts): 40 W, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 3.75 kV, DigiKey Programmable: Not Verified.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
NPF-40D-15 NPF-40D-15 Виробник : MEAN WELL USA Inc. NPF-40D-spec.pdf Description: LED DRIVER CC AC/DC 9-15V 2.67A
Packaging: Box
Features: OCP, OTP, OVP, SCP
Size / Dimension: 5.91" L x 2.09" W x 1.38" H (150.0mm x 53.0mm x 35.0mm)
Voltage - Output: 9 ~ 15V
Type: Constant Current
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Termination Style: Wire Leads
Voltage - Input (Max): 305VAC
Approval Agency: CB, CCC, CE, ENEC
Ratings: IP67
Efficiency: 87%
Topology: AC DC Converter
Current - Output (Max): 2.67A
Dimming: Analog, PWM
Voltage - Input (Min): 90VAC
Power (Watts): 40 W
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 3.75 kV
DigiKey Programmable: Not Verified
на замовлення 1 шт:
Кількість Ціна
NPF-40D-15 NPF-40D-15 Виробник : MEAN WELL search.aspx?prod=NPF-40D&mws=A730811973A148B7 LED Power Supplies 40.08W 15V 2.67A CC Dimming LED PS
товару немає в наявності
Description: Power supply: switching; LED; 40.08W; 9÷15VDC; 2.67A; 90÷305VAC
Power: 40.08W
Output current: 2.67A
Number of outputs: 1
Efficiency: 87%
Body dimensions: 150x53x35mm
Output voltage: 9...15V DC
Type of power supply: switching
Electrical connection: wires
Operating temperature: -40...70°C
Lead length: 0.3m
Power consumption without load: <0.5W