NPF-40D-42
NPF-40D-42 MEAN WELL
3965055.pdf
Виробник: MEAN WELL
Description: MEAN WELL - NPF-40D-42 - LED-Treiber, Haushalt & LED-Beleuchtung, 40.32 W, 42 V, 960 mA, Konstantstrom, 90 VAC
tariffCode: 85044095
rohsCompliant: YES
Ausgangsspannung, max.: 42V
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Ausgangsstrom: 960mA
isCanonical: Y
usEccn: EAR99
Eingangsspannung, max.: 305VAC
euEccn: NLR
LED-Treiber-Modus: Konstantstrom
Eingangsspannung, min.: 90VAC
Produktpalette: NPF-40D Series
productTraceability: No
Anwendungen für das Netzteil: Haushalt & LED-Beleuchtung
Ausgangsleistung, max.: 40.32W
SVHC: No SVHC (25-Jun-2025)
на замовлення 5 шт:
Написати відгук
Description: LED DRVR CC AC/DC 25.2-42V 960MA, Features: OCP, OTP, OVP, SCP, Packaging: Box, Size / Dimension: 5.91" L x 2.09" W x 1.38" H (150.0mm x 53.0mm x 35.0mm), Voltage - Output: 25.2 ~ 42V, Type: Constant Current, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Termination Style: Wire Leads, Voltage - Input (Max): 305VAC, Approval Agency: CB, CCC, CE, ENEC, Ratings: IP67, Efficiency: 90%, Topology: AC DC Converter, Current - Output (Max): 960mA, Dimming: Analog, PWM, Voltage - Input (Min): 90VAC, Power (Watts): 40 W, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 3.75 kV, DigiKey Programmable: Not Verified.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
NPF-40D-42 NPF-40D-42 Виробник : MEAN WELL USA Inc. NPF-40D-spec.pdf Description: LED DRVR CC AC/DC 25.2-42V 960MA
Features: OCP, OTP, OVP, SCP
Packaging: Box
Size / Dimension: 5.91" L x 2.09" W x 1.38" H (150.0mm x 53.0mm x 35.0mm)
Voltage - Output: 25.2 ~ 42V
Type: Constant Current
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Termination Style: Wire Leads
Voltage - Input (Max): 305VAC
Approval Agency: CB, CCC, CE, ENEC
Ratings: IP67
Efficiency: 90%
Topology: AC DC Converter
Current - Output (Max): 960mA
Dimming: Analog, PWM
Voltage - Input (Min): 90VAC
Power (Watts): 40 W
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 3.75 kV
DigiKey Programmable: Not Verified
на замовлення 27 шт:
Кількість Ціна
NPF-40D-42 Виробник : MEAN WELL search.aspx?prod=NPF-40D&mws=A730811973A148B7 LED Power Supplies 40.32W 42V 0.96A CC Dimming LED PS
на замовлення 3 шт:
NPF-40D-42 NPF-40D-42 Виробник : MEAN WELL NPF-40D-SPEC.PDF AC/DC, 40.32W, Вхід: 90-305VAC/127-431VDC, Вихід: 42V/0.96A, розміри 150х53х35 мм, -40...+85 С, IP67, with dimming Група товару: AC/DC-перетворювачі для LED Од. вим: шт
кількість в упаковці: 1 шт
товару немає в наявності
NPF-40D-42 NPF-40D-42 Виробник : MEAN WELL NPF-40D-SPEC.PDF AC/DC, 40.32W, Вхід: 90-305VAC/127-431VDC, Вихід: 42V/0.96A, розміри 150х53х35 мм, -40...+85 С, IP67, with dimming Група товару: MEAN WELL Од. вим: шт