NPI-19B-200AV
NPI-19B-200AV Amphenol Advanced Sensors
AAS_920_312D_NPI_19_Med_121919_web.pdf
Виробник: Amphenol Advanced Sensors
Pressure Sensors - Industrial 200 PSIG/A
на замовлення 32 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: SENSOR 200PSIA 1/2" 0.1V, Features: Temperature Compensated, Packaging: Bulk, Package / Case: Cylinder, Output Type: Wheatstone Bridge, Output: 0 mV ~ 100 mV, Operating Pressure: 200PSI (1378.95kPa), Pressure Type: Absolute, Accuracy: ±0.25%, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Termination Style: Flex Cable, Voltage - Supply: 10V, Port Size: Male - 1/2" (12.7mm) UNF, Applications: Board Mount, Port Style: Threaded, Maximum Pressure: 400PSI (2757.9kPa).
Інші пропозиції NPI-19B-200AV
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
NPI-19B-200AV NPI-19B-200AV Виробник : Amphenol aas-920-312d-npi-19-med-121919-web.pdf Industrial Pressure Sensor 0psi to 200psi Absolute 4-Pin
товару немає в наявності
NPI-19B-200AV NPI-19B-200AV Виробник : Amphenol Advanced Sensors (NovaSensor) AAS-920-312C-NovaSensor-NPI-19-Med-102615-web.pdf Description: SENSOR 200PSIA 1/2" 0.1V
Features: Temperature Compensated
Packaging: Bulk
Package / Case: Cylinder
Output Type: Wheatstone Bridge
Output: 0 mV ~ 100 mV
Operating Pressure: 200PSI (1378.95kPa)
Pressure Type: Absolute
Accuracy: ±0.25%
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Termination Style: Flex Cable
Voltage - Supply: 10V
Port Size: Male - 1/2" (12.7mm) UNF