NPP-1200-48
  • NPP-1200-48
  • NPP-1200-48
NPP-1200-48 MEAN WELL
NPP-1200-spec.pdf NPP-1200-spec.pdf
Виробник: MEAN WELL
Category: Chargers
Description: Charger: for rechargeable batteries; GEL,acid-lead; 18A; 55.2VDC
Type of charger: for rechargeable batteries
Application: rechargeable battery 48V
Kind of output connector: screw terminal
Kit contents: without power cable
Output voltage: 55.2V DC
Max. charging current: 18A
Batteries capacity: 60...210Ah
Efficiency: 94%
Kind of rechargeable battery: acid-lead; GEL
на замовлення 35 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: MEAN WELL - NPP-1200-48 - Tischladegerät für Bleiakkus, 264V AC, Baureihe NPP-1200, tariffCode: 85044083, Versorgungsspannung: 264VAC, rohsCompliant: YES, Ausgangsspannung: 42V bis 80V, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Anzahl der geladenen Zellen: -, isCanonical: Y, Ladegerät: Tisch, usEccn: EAR99, Netzsteckertyp: -, euEccn: NLR, Batterie-/Akkugrößencode: -, Ladestrom: 18A, Produktpalette: NPP-1200 Series, productTraceability: No, Unterstützte Batterie-/Akkutechnologie: Bleisäure, SVHC: No SVHC (25-Jun-2025).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
NPP-1200-48 NPP-1200-48 Виробник : MEAN WELL 3971055.pdf Description: MEAN WELL - NPP-1200-48 - Tischladegerät für Bleiakkus, 264V AC, Baureihe NPP-1200
tariffCode: 85044083
Versorgungsspannung: 264VAC
rohsCompliant: YES
Ausgangsspannung: 42V bis 80V
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Anzahl der geladenen Zellen: -
isCanonical: Y
Ladegerät: Tisch
usEccn: EAR99
Netzsteckertyp: -
euEccn: NLR
Batterie-/Akkugrößencode: -
Ladestrom: 18A
Produktpalette: NPP-1200 Series
productTraceability: No
Unterstützte Batterie-/Akkutechnologie: Bleisäure
SVHC: No SVHC (25-Jun-2025)
на замовлення 2 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
NPP-1200-48 Виробник : MEAN WELL NPP-1200-spec.pdf AC/DC, 1209.6W, Вхід: 90-264VAC/127-370VDC, Вихід: 57.6V/18A, розміри 250х158х67 мм, -30...+70 C, Charger & Power Supply Група товару: MEAN WELL Од. вим: шт
кількість в упаковці: 1 шт
товару немає в наявності
NPP-1200-48 Виробник : MEAN WELL NPP-1200-spec.pdf AC/DC, 1209.6W, Вхід: 90-264VAC/127-370VDC, Вихід: 57.6V/18A, розміри 250х158х67 мм, -30...+70 C, Charger & Power Supply Група товару: Зарядні пристрої для акумуляторів Од. вим: шт
кількість в упаковці: 1 шт
товару немає в наявності
NPP-1200-48 NPP-1200-48 Виробник : MEAN WELL USA Inc. n78.pdf?_gl=1*fvj88i*_gcl_au*MjYzMDY1MTA0LjE3MjIyMzAzNTA.*_ga*MTMxMzA3MDg2My4xNzIyMjMwMzUw*_ga_EPGFNBGWMN*MTcyMjIzMDM0OS4xLjEuMTcyMjIzMDYxNy45LjAuMTE0MzQyMTYyNQ.. Description: BATT CHRGR ENCLOSED 42V80V 18A
Packaging: Bulk
Battery Cell Size: 48V
Size / Dimension: 9.84" L x 6.22" W x 2.64" H (250.00mm x 158.00mm x 67.00mm)
Mounting Type: Chassis Mount
Voltage - Input: 90 ~ 264VAC, 127 ~ 370VDC
Type: Enclosed
Termination Style: Screw Terminal
Battery Chemistry: Lead Acid
Power - Max: 1.21kW
Voltage - Nominal: 42V ~ 80V
Charge Current - Max: 18A