NPP-301A-100AT
NPP-301A-100AT Amphenol Advanced Sensors
AAS-920-297B-NovaSensor-NPP-301-031414-web.pdf
Виробник: Amphenol Advanced Sensors
Board Mount Pressure Sensors 15 PSIA Non-Ported
на замовлення 1672 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Написати відгук
Description: SENSOR 15PSIA .06V, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width), Output Type: Wheatstone Bridge, Mounting Type: Surface Mount, Output: 0 mV ~ 60 mV (3V), Operating Pressure: 15PSI (103.42kPa), Pressure Type: Absolute, Accuracy: ±0.2%, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Termination Style: Gull Wing, Voltage - Supply: 3V ~ 10V, Applications: Board Mount, Port Style: No Port, Maximum Pressure: 45PSI (310.26kPa), Part Status: Active.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Output Type: Wheatstone Bridge
Mounting Type: Surface Mount
Output: 0 mV ~ 60 mV (3V)
Operating Pressure: 15PSI (103.42kPa)
Pressure Type: Absolute
Accuracy: ±0.2%
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Termination Style: Gull Wing
Voltage - Supply: 3V ~ 10V
Applications: Board Mount
Port Style: No Port
Maximum Pressure: 45PSI (310.26kPa)
Part Status: Active
Кількість Ціна
NPP-301A-100AT AAS-920-297B-NovaSensor-NPP-301-031414-web.pdf
на замовлення 500 шт:
Packaging: Tape & Reel (TR)
Output Type: Wheatstone Bridge
Mounting Type: Surface Mount
Output: 0 mV ~ 60 mV (3V)
Pressure Type: Absolute
Accuracy: ±0.2%
Termination Style: Gull Wing
Voltage - Supply: 3V ~ 10V