Продукція > ONSEMI > NRVBS3100T3G
NRVBS3100T3G
NRVBS3100T3G onsemi
mbrs3100t3-d.pdf
Виробник: onsemi
Description: DIODE SCHOTTKY 100V 3A SMC
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: DO-214AB, SMC
Mounting Type: Surface Mount
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Schottky
Current - Average Rectified (Io): 3A
Supplier Device Package: SMC
Operating Temperature - Junction: -65°C ~ 175°C
Part Status: Active
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 100 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 790 mV @ 3 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 50 µA @ 100 V
на замовлення 7500 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: ONSEMI - NRVBS3100T3G - Schottky-Gleichrichterdiode, 100 V, 3 A, Einfach, DO-214AB (SMC), 2 Pin(s), 790 mV, tariffCode: 85411000, Bauform - Diode: DO-214AB (SMC), Durchlassstoßstrom: 130A, rohsCompliant: Y-EX, Diodenmontage: Oberflächenmontage, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Diodenkonfiguration: Einfach, Qualifikation: AEC-Q101, isCanonical: Y, Durchlassspannung, max.: 790mV, usEccn: EAR99, Durchschnittlicher Durchlassstrom: 3A, euEccn: NLR, Anzahl der Pins: 2Pin(s), Produktpalette: NRVBS, productTraceability: Yes-Date/Lot Code, Periodische Spitzensperrspannung: 100V, Betriebstemperatur, max.: 175°C, SVHC: Lead (27-Jun-2024).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
NRVBS3100T3G NRVBS3100T3G Виробник : ON Semiconductor mbrs3100t3-d.pdf Rectifier Diode Schottky Si 100V 3A Automotive AEC-Q101 2-Pin SMC T/R
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 418
NRVBS3100T3G NRVBS3100T3G Виробник : ONSEMI 2353895.pdf Description: ONSEMI - NRVBS3100T3G - Schottky-Gleichrichterdiode, 100 V, 3 A, Einfach, DO-214AB (SMC), 2 Pin(s), 790 mV
tariffCode: 85411000
Bauform - Diode: DO-214AB (SMC)
Durchlassstoßstrom: 130A
rohsCompliant: Y-EX
Diodenmontage: Oberflächenmontage
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Diodenkonfiguration: Einfach
Qualifikation: AEC-Q101
isCanonical: Y
Durchlassspannung, max.: 790mV
usEccn: EAR99
Durchschnittlicher Durchlassstrom: 3A
euEccn: NLR
Anzahl der Pins: 2Pin(s)
Produktpalette: NRVBS
productTraceability: Yes-Date/Lot Code
Periodische Spitzensperrspannung: 100V
Betriebstemperatur, max.: 175°C
SVHC: Lead (27-Jun-2024)
Мінімальне замовлення: 100
NRVBS3100T3G NRVBS3100T3G Виробник : onsemi mbrs3100t3-d.pdf Description: DIODE SCHOTTKY 100V 3A SMC
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: DO-214AB, SMC
Mounting Type: Surface Mount
Technology: Schottky
Supplier Device Package: SMC
Part Status: Active
Мінімальне замовлення: 7
NRVBS3100T3G NRVBS3100T3G Виробник : onsemi mbrs3100t3-d.pdf Schottky Diodes & Rectifiers RECTFR 3A 100V SURFACE
Мінімальне замовлення: 8
tariffCode: 85411000
Durchlassstoßstrom: 130A
rohsCompliant: Y-EX
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Diodenkonfiguration: Einfach
Qualifikation: AEC-Q101
isCanonical: Y
Durchlassspannung, max.: 790mV
usEccn: EAR99
euEccn: NLR
Anzahl der Pins: 2Pin(s)
Produktpalette: NRVBS
SVHC: Lead (27-Jun-2024)
Мінімальне замовлення: 15
Мінімальне замовлення: 13
NRVBS3100T3G mbrs3100t3-d.pdf
товару немає в наявності
NRVBS3100T3G Виробник : ONSEMI mbrs3100t3-d.pdf Category: SMD Schottky diodes
Description: Diode: Schottky rectifying; SMC; SMD; 100V; 3A; reel,tape
Kind of package: reel; tape
Type of diode: Schottky rectifying
Semiconductor structure: single diode
Case: SMC
Max. forward voltage: 0.9V
Load current: 3A
Max. forward impulse current: 130A
Max. off-state voltage: 0.1kV