NRVHP8H200MFDT1G
NRVHP8H200MFDT1G ON Semiconductor
nrvhp8h200mfd-d.pdf
Виробник: ON Semiconductor
Rectifiers PUF 4A 200V IN SO-8FL DUAL DFN-8
на замовлення 7500 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: DIODE ARRAY GP 200V 4A 8DFN, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 8-PowerTDFN, Mounting Type: Surface Mount, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Reverse Recovery Time (trr): 30 ns, Technology: Standard, Diode Configuration: 2 Independent, Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 4A, Supplier Device Package: 8-DFN (5x6) Dual Flag (SO8FL-Dual), Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 175°C, Grade: Automotive, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 200 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 910 mV @ 8 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 500 nA @ 200 V, Qualification: AEC-Q101.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
NRVHP8H200MFDT1G Виробник : ON Semiconductor nrvhp8h200mfd-d.pdf
NRVHP8H200MFDT1G NRVHP8H200MFDT1G Виробник : onsemi nrvhp8h200mfd-d.pdf Description: DIODE ARRAY GP 200V 4A 8DFN
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 8-PowerTDFN
Mounting Type: Surface Mount
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr): 30 ns
Technology: Standard
Diode Configuration: 2 Independent
Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 4A
Supplier Device Package: 8-DFN (5x6) Dual Flag (SO8FL-Dual)
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 175°C
Grade: Automotive
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 200 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 910 mV @ 8 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 500 nA @ 200 V