NSD10-48S5
NSD10-48S5 MEAN WELL USA Inc.
NSD10-S-spec.pdf
Виробник: MEAN WELL USA Inc.
Description: DC DC CONVERTER 5V 10W
Packaging: Tray
Features: Remote On/Off, OCP, OVP, SCP
Package / Case: 6-DIP Module
Size / Dimension: 2.00" L x 1.00" W x 0.41" H (50.8mm x 25.4mm x 10.5mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Isolated Module
Operating Temperature: -25°C ~ 70°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial)
Voltage - Input (Max): 72V
Efficiency: 77%
Current - Output (Max): 2A
Voltage - Input (Min): 22V
Voltage - Output 1: 5V
Part Status: Active
Power (Watts): 10 W
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 1 kV
на замовлення 174 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: DC DC CONVERTER 5V 10W, Packaging: Tray, Features: Remote On/Off, OCP, OVP, SCP, Package / Case: 6-DIP Module, Size / Dimension: 2.00" L x 1.00" W x 0.41" H (50.8mm x 25.4mm x 10.5mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Isolated Module, Operating Temperature: -25°C ~ 70°C (With Derating), Applications: ITE (Commercial), Voltage - Input (Max): 72V, Efficiency: 77%, Current - Output (Max): 2A, Voltage - Input (Min): 22V, Voltage - Output 1: 5V, Part Status: Active, Power (Watts): 10 W, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 1 kV.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
Description: Converter: DC/DC; 10W; Uin: 22÷72VDC; Uout: 5VDC; Iout: 2000mA; PCB
Type of converter: DC/DC
Power: 10W
Input voltage: 22...72V DC
Output voltage: 5V DC
Output current: 2A
Number of outputs: 1
Efficiency: 77%
Manufacturer series: NSD10-S
Body dimensions: 50.8x25.4x10mm
Mounting: PCB
Insulation voltage: 1kV DC
Operating temperature: -25...70°C
Dimensions: 2"x1"
Protection: anti-overload OPP; anti-overvoltage OVP; short circuit protection SCP
на замовлення 20 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
NSD10-48S5 NSD10-48S5 Виробник : MEAN WELL NSD10-S-spec.pdf DC/DC Converters - Through Hole 10W 5V 2A W/EMI FILTER
на замовлення 19 шт:
NSD10-48S5 NSD10-48S5 Виробник : Mean-Well USA, Inc. nsd10-s-spec.pdf Module DC-DC 48VIN 1-OUT 5V 2A 10W 6-Pin
на замовлення 127 шт:
Мінімальне замовлення: 12
на замовлення 26 шт:
Мінімальне замовлення: 11
товару немає в наявності
NSD10-48S5 NSD10-48S5 Виробник : MEAN WELL NSD10-S-spec.pdf DC/DC, 10W, Вхід: 22-72VDC, Вихід: 5V/2А, ізоляція 1000VDC, розміри 50.8х25.4х10 мм, -25...+70 C Група товару: DC-DC-перетворювачі на друковану плату в корпусі DIP потужністю до 15 Вт Од. вим: шт
кількість в упаковці: 1 шт
товару немає в наявності
NSD10-48S5 NSD10-48S5 Виробник : MEAN WELL NSD10-S-spec.pdf DC/DC, 10W, Вхід: 22-72VDC, Вихід: 5V/2А, ізоляція 1000VDC, розміри 50.8х25.4х10 мм, -25...+70 C Група товару: MEAN WELL Од. вим: шт