NSD15-48D5
NSD15-48D5 MEAN WELL USA Inc.
NSD15-D-spec.pdf
Виробник: MEAN WELL USA Inc.
Description: DC DC CONVERTER +/-5V 15W
Packaging: Tray
Features: Remote On/Off, OCP, OVP, SCP
Package / Case: 8-DIP Module, 7 Leads
Size / Dimension: 2.00" L x 1.50" W x 0.39" H (50.8mm x 38.1mm x 9.8mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Isolated Module
Operating Temperature: -25°C ~ 70°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial)
Voltage - Input (Max): 72V
Efficiency: 80%
Current - Output (Max): 1.5A, 1.5A
Voltage - Input (Min): 18V
Voltage - Output 1: 5V
Voltage - Output 2: -5V
Part Status: Active
Power (Watts): 15 W
Number of Outputs: 2
Voltage - Isolation: 1.5 kV
на замовлення 3 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: DC DC CONVERTER +/-5V 15W, Packaging: Tray, Features: Remote On/Off, OCP, OVP, SCP, Package / Case: 8-DIP Module, 7 Leads, Size / Dimension: 2.00" L x 1.50" W x 0.39" H (50.8mm x 38.1mm x 9.8mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Isolated Module, Operating Temperature: -25°C ~ 70°C (With Derating), Applications: ITE (Commercial), Voltage - Input (Max): 72V, Efficiency: 80%, Current - Output (Max): 1.5A, 1.5A, Voltage - Input (Min): 18V, Voltage - Output 1: 5V, Voltage - Output 2: -5V, Part Status: Active, Power (Watts): 15 W, Number of Outputs: 2, Voltage - Isolation: 1.5 kV.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
NSD15-48D5 NSD15-48D5 Виробник : Mean-Well USA, Inc. nsd15-d-spec.pdfpdfjs.pdf Module DC-DC 48VIN 2-OUT 5V/-5V 1.5A 15W 7-Pin
на замовлення 9 шт:
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 8
NSD15-48D5 NSD15-48D5 Виробник : MEAN WELL NSD15_D_SPEC-1388755.pdf Isolated DC/DC Converters - Through Hole 5V/1.5A -5V/1.5A 15W, W/EMI FILTER