Продукція > NOVOSENSE > NSM2011-65B5R-DSWR
NSM2011-65B5R-DSWR
NSM2011-65B5R-DSWR NOVOSENSE
NSM2011_Datasheet_V1.0_EN.pdf
Виробник: NOVOSENSE
Description: CURRENT SENSOR HE 65A 16-SOIC
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 16-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Polarization: Bidirectional
Sensitivity: 30.77mV/A
Mounting Type: Surface Mount
Output: Ratiometric, Voltage
Frequency: DC ~ 240kHz
Accuracy: ±2%
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Voltage - Supply: 4.5V ~ 5.5V
Response Time: 2.2µs
Sensor Type: Hall Effect
Linearity: ±0.2%
For Measuring: AC/DC
Current - Supply (Max): 10mA
Current - Sensing: 65A
Supplier Device Package: 16-SOIC
Number of Channels: 1
на замовлення 1000 шт:
Написати відгук
Description: CURRENT SENSOR HE 65A 16-SOIC, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 16-SOIC (0.295", 7.50mm Width), Polarization: Bidirectional, Sensitivity: 30.77mV/A, Mounting Type: Surface Mount, Output: Ratiometric, Voltage, Frequency: DC ~ 240kHz, Accuracy: ±2%, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Voltage - Supply: 4.5V ~ 5.5V, Response Time: 2.2µs, Sensor Type: Hall Effect, Linearity: ±0.2%, For Measuring: AC/DC, Current - Supply (Max): 10mA, Current - Sensing: 65A, Supplier Device Package: 16-SOIC, Number of Channels: 1.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
NSM2011-65B5R-DSWR NSM2011-65B5R-DSWR Виробник : NOVOSENSE NSM2011_Datasheet_V1.0_EN.pdf Description: CURRENT SENSOR HE 65A 16-SOIC
Packaging: Cut Tape (CT)
Polarization: Bidirectional
Sensitivity: 30.77mV/A
Mounting Type: Surface Mount
Output: Ratiometric, Voltage
Frequency: DC ~ 240kHz
Accuracy: ±2%
Voltage - Supply: 4.5V ~ 5.5V
Response Time: 2.2µs
Sensor Type: Hall Effect
Linearity: ±0.2%
For Measuring: AC/DC
Current - Supply (Max): 10mA
Current - Sensing: 65A