Продукція > NOVOSENSE > NSM2012-10B3R-DSPR
NSM2012-10B3R-DSPR
NSM2012-10B3R-DSPR NOVOSENSE
NSM2012_Datasheet_V1.0_EN.pdf
Виробник: NOVOSENSE
Description: CURRENT SENSOR HE 10A 8-SOIC
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Polarization: Bidirectional
Sensitivity: 132mV/A
Mounting Type: Surface Mount
Output: Ratiometric, Voltage
Frequency: DC ~ 400kHz
Accuracy: ±2%
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Voltage - Supply: 3V ~ 3.6V
Response Time: 1.5µs
Sensor Type: Hall Effect
Linearity: ±0.2%
For Measuring: AC/DC
Current - Supply (Max): 7.5mA
Current - Sensing: 10A
Supplier Device Package: 8-SOIC
Number of Channels: 1
на замовлення 276 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 3
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CURRENT SENSOR HE 10A 8-SOIC, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width), Polarization: Bidirectional, Sensitivity: 132mV/A, Mounting Type: Surface Mount, Output: Ratiometric, Voltage, Frequency: DC ~ 400kHz, Accuracy: ±2%, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Voltage - Supply: 3V ~ 3.6V, Response Time: 1.5µs, Sensor Type: Hall Effect, Linearity: ±0.2%, For Measuring: AC/DC, Current - Supply (Max): 7.5mA, Current - Sensing: 10A, Supplier Device Package: 8-SOIC, Number of Channels: 1.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
NSM2012-10B3R-DSPR Виробник : NOVOSENSE NSM2012_Datasheet_V1.0_EN.pdf Current Sensor 10A 1 Channel Hall Effect Bidirectional 8-SOIC Група товару: Мікросхеми драйверів MOSFET/IGBT Од. вим: шт
товару немає в наявності
NSM2012-10B3R-DSPR NSM2012-10B3R-DSPR Виробник : NOVOSENSE NSM2012_Datasheet_V1.0_EN.pdf Description: CURRENT SENSOR HE 10A 8-SOIC
Packaging: Tape & Reel (TR)
Polarization: Bidirectional
Sensitivity: 132mV/A
Mounting Type: Surface Mount
Output: Ratiometric, Voltage
Frequency: DC ~ 400kHz
Accuracy: ±2%
Voltage - Supply: 3V ~ 3.6V
Response Time: 1.5µs
Sensor Type: Hall Effect
Linearity: ±0.2%
For Measuring: AC/DC
Current - Supply (Max): 7.5mA
Current - Sensing: 10A