Продукція > NOVOSENSE > NSM2012-20B5F-DSPR
NSM2012-20B5F-DSPR
NSM2012-20B5F-DSPR NOVOSENSE
NSM2012_Datasheet_V1.0_EN.pdf
Виробник: NOVOSENSE
Description: INTEGRATED CURRENT SENSOR
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Polarization: Bidirectional
Sensitivity: 100mV/A
Mounting Type: Surface Mount
Output: Fixed, Voltage
Frequency: DC ~ 400kHz
Accuracy: ±2%
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Voltage - Supply: 4.5V ~ 5.5V
Response Time: 1.5µs
Sensor Type: Hall Effect
Linearity: ±0.2%
For Measuring: AC/DC
Current - Supply (Max): 12mA
Current - Sensing: 20A
Supplier Device Package: 8-SOIC
Написати відгук
Description: INTEGRATED CURRENT SENSOR, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width), Polarization: Bidirectional, Sensitivity: 100mV/A, Mounting Type: Surface Mount, Output: Fixed, Voltage, Frequency: DC ~ 400kHz, Accuracy: ±2%, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Voltage - Supply: 4.5V ~ 5.5V, Response Time: 1.5µs, Sensor Type: Hall Effect, Linearity: ±0.2%, For Measuring: AC/DC, Current - Supply (Max): 12mA, Current - Sensing: 20A, Supplier Device Package: 8-SOIC, Number of Channels: 1.
Packaging: Cut Tape (CT)
Polarization: Bidirectional
Sensitivity: 100mV/A
Mounting Type: Surface Mount
Output: Fixed, Voltage
Frequency: DC ~ 400kHz
Accuracy: ±2%
Voltage - Supply: 4.5V ~ 5.5V
Response Time: 1.5µs
Sensor Type: Hall Effect
Linearity: ±0.2%
For Measuring: AC/DC
Current - Supply (Max): 12mA
Current - Sensing: 20A