NSP-100-24
NSP-100-24 MEAN WELL
search.aspx?prod=NSP-100
Виробник: MEAN WELL
Power Supplies - Chassis Mount 100.8W 24V 4.2A 85-305Vac W/PFC ITE 62368-1, Medical 60601-1, Industrial 61558-1/2-16/61010-1
на замовлення 30 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: MEAN WELL - NSP-100-24 - AC/DC-Netzteil mit Gehäuse, ITE, Haushalt, Labor, Medizin & Industrie, 1 Ausgänge, 100.8 W, 24 V, tariffCode: 85044083, Ausgangsstrom - Ausgang 2: -, rohsCompliant: TBA, Ausgangsspannung - Ausgang 4: -, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: TBA, isCanonical: Y, usEccn: EAR99, AC-Eingangsspannung: 85V AC bis 305V AC, euEccn: NLR, Ausgangsspannung - Ausgang 3: -, Ausgangsstrom - Ausgang 3: -, Stromversorgungsausgang: Fest, Produktpalette: NSP-100 Series, Ausgangsspannung - Ausgang 1: 24V, productTraceability: No, Ausgangsspannung - Ausgang 2: -, Ausgangsstrom - Ausgang 1: 4.2A, Anwendungen für das Netzteil: ITE, Haushalt, Labor, Medizin & Industrie, Anzahl der Ausgänge: 1Ausgänge, Ausgangsleistung, max.: 100.8W, Ausgangsstrom - Ausgang 4: -, SVHC: No SVHC (25-Jun-2025).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
NSP-100-24 NSP-100-24 Виробник : MEAN WELL search.aspx?prod=NSP-100 Description: MEAN WELL - NSP-100-24 - AC/DC-Netzteil mit Gehäuse, ITE, Haushalt, Labor, Medizin & Industrie, 1 Ausgänge, 100.8 W, 24 V
tariffCode: 85044083
Ausgangsstrom - Ausgang 2: -
rohsCompliant: TBA
Ausgangsspannung - Ausgang 4: -
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: TBA
isCanonical: Y
usEccn: EAR99
AC-Eingangsspannung: 85V AC bis 305V AC
euEccn: NLR
Ausgangsspannung - Ausgang 3: -
Ausgangsstrom - Ausgang 3: -
Stromversorgungsausgang: Fest
Produktpalette: NSP-100 Series
Ausgangsspannung - Ausgang 1: 24V
productTraceability: No
Ausgangsspannung - Ausgang 2: -
Ausgangsstrom - Ausgang 1: 4.2A
Anwendungen für das Netzteil: ITE, Haushalt, Labor, Medizin & Industrie
Anzahl der Ausgänge: 1Ausgänge
Ausgangsleistung, max.: 100.8W
Ausgangsstrom - Ausgang 4: -
SVHC: No SVHC (25-Jun-2025)
на замовлення 12 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
NSP-100-24 NSP-100-24 Виробник : Mean-Well USA, Inc. nsp100spec.pdf AC/DC Power Supply Single-OUT 24V 4.2A 100.8W
на замовлення 10 шт:
Мінімальне замовлення: 4
NSP-100-24 Виробник : MEAN WELL search.aspx?prod=NSP-100 Category: Built-in Power Supplies
Description: Power supply: switching; for building in,modular; 100W; 24VDC
Body dimensions: 99x97x30mm
Operating temperature: -40...85°C
Additional functions: active PFC; remote ON/OFF control
Supply voltage: 85...305V AC; 120...431V DC
Efficiency: 91%
Power: 0.1kW
Protection: anti-overload OPP; anti-overvoltage OVP; overheating OTP; short circuit protection SCP
Manufacturer series: NSP-100
Kind of power supply: for building in; modular
Type of power supply: switching
Electrical connection: terminal block
Number of outputs: 1
Output current: 4.2A
Output voltage range: 21...26V DC
Output voltage: 24V DC
на замовлення 5 шт:
NSP-100-24 NSP-100-24 Виробник : MEAN WELL NSP-100-spec.pdf AC/DC, 100.8W, Вхід: 85-305VAC/120-431VDC, Вихід: 24V/4.2А, розміри 99x97x30 мм, -40...+85 C Група товару: AC-DC-перетворювачі в корпусі/кожусі Од. вим: шт
кількість в упаковці: 1 шт
товару немає в наявності
NSP-100-24 NSP-100-24 Виробник : MEAN WELL NSP-100-spec.pdf AC/DC, 100.8W, Вхід: 85-305VAC/120-431VDC, Вихід: 24V/4.2А, розміри 99x97x30 мм, -40...+85 C Група товару: MEAN WELL Од. вим: шт
кількість в упаковці: 1 шт
товару немає в наявності
Power (Watts): 100W
Features: Adjustable Output, DC Input Capable, PFC, Remote On/Off, Universal Input
Packaging: Bulk
Size / Dimension: 3.90" L x 3.82" W x 1.18" H (99.0mm x 97.0mm x 30.0mm)
Mounting Type: Chassis Mount
Voltage - Input: 85 ~ 305 VAC, 120 ~ 431 VDC
Type: Enclosed
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (With Derating)
Applications: Household Appliances, ITE (Commercial), Laboratory, Medical
Approval Agency: CB, CCC, CE, cULus, cURus, DEKRA, EAC, KC, UKCA, UL
Efficiency: 91%
Voltage - Output 1: 24V
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 4.2 kV
Standard Number: 60335-1; 60601-1; 61010-1; 61558-1; 62368-1; 62477-1
Current - Output 1: 4.2 A
Current - Output 6: 4.2 A