NSP-150-24
NSP-150-24 MEAN WELL
search.aspx?prod=NSP-150
Виробник: MEAN WELL
Category: Built-in Power Supplies
Description: Power supply: switching; for building in,modular; 150W; 24VDC
Body dimensions: 129x97x30mm
Operating temperature: -40...85°C
Additional functions: active PFC; remote ON/OFF control
Supply voltage: 85...305V AC; 120...431V DC
Efficiency: 92%
Power: 150W
Protection: anti-overload OPP; anti-overvoltage OVP; overheating OTP; short circuit protection SCP
Manufacturer series: NSP-150
Kind of power supply: for building in; modular
Type of power supply: switching
Electrical connection: terminal block
Number of outputs: 1
Output current: 6.3A
Output voltage range: 21...26V DC
Output voltage: 24V DC
на замовлення 5 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: MEAN WELL - NSP-150-24 - AC/DC-Netzteil mit Gehäuse, ITE, Haushalt, Labor, Medizin & Industrie, 1 Ausgänge, 151.2 W, 24 V, tariffCode: 85044083, Ausgangsstrom - Ausgang 2: -, rohsCompliant: TBA, Ausgangsspannung - Ausgang 4: -, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: TBA, isCanonical: Y, usEccn: EAR99, AC-Eingangsspannung: 85V AC bis 305V AC, euEccn: NLR, Ausgangsspannung - Ausgang 3: -, Ausgangsstrom - Ausgang 3: -, Stromversorgungsausgang: Fest, Produktpalette: NSP-150 Series, Ausgangsspannung - Ausgang 1: 24V, productTraceability: No, Ausgangsspannung - Ausgang 2: -, Ausgangsstrom - Ausgang 1: 6.3A, Anwendungen für das Netzteil: ITE, Haushalt, Labor, Medizin & Industrie, Anzahl der Ausgänge: 1Ausgänge, Ausgangsleistung, max.: 151.2W, Ausgangsstrom - Ausgang 4: -, SVHC: No SVHC (25-Jun-2025).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
NSP-150-24 NSP-150-24 Виробник : MEAN WELL search.aspx?prod=NSP-150 Power Supplies - Chassis Mount 151.2W 24V 6.3A 85-305Vac W/PFC ITE 62368-1, Medical 60601-1, Industrial 61558-1/2-16/61010-1
на замовлення 38 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
NSP-150-24 NSP-150-24 Виробник : MEAN WELL search.aspx?prod=NSP-150 Description: MEAN WELL - NSP-150-24 - AC/DC-Netzteil mit Gehäuse, ITE, Haushalt, Labor, Medizin & Industrie, 1 Ausgänge, 151.2 W, 24 V
tariffCode: 85044083
Ausgangsstrom - Ausgang 2: -
rohsCompliant: TBA
Ausgangsspannung - Ausgang 4: -
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: TBA
isCanonical: Y
usEccn: EAR99
AC-Eingangsspannung: 85V AC bis 305V AC
euEccn: NLR
Ausgangsspannung - Ausgang 3: -
Ausgangsstrom - Ausgang 3: -
Stromversorgungsausgang: Fest
Produktpalette: NSP-150 Series
Ausgangsspannung - Ausgang 1: 24V
productTraceability: No
Ausgangsspannung - Ausgang 2: -
Ausgangsstrom - Ausgang 1: 6.3A
Anwendungen für das Netzteil: ITE, Haushalt, Labor, Medizin & Industrie
Anzahl der Ausgänge: 1Ausgänge
Ausgangsleistung, max.: 151.2W
Ausgangsstrom - Ausgang 4: -
SVHC: No SVHC (25-Jun-2025)
на замовлення 12 шт:
NSP-150-24 Виробник : Mean-Well USA, Inc. search.aspx?prod=NSP-150 NSP-150-24
на замовлення 10 шт:
Мінімальне замовлення: 4
NSP-150-24 NSP-150-24 Виробник : MEAN WELL search.aspx?prod=NSP-150 AC/DC, 151.2W, Вхід: 85-305VAC/120-431VDC, Вихід: 24V/6.3А, розміри 129x97x30 мм, -40...+85 C Група товару: AC-DC-перетворювачі в корпусі/кожусі Од. вим: шт
кількість в упаковці: 1 шт
товару немає в наявності
NSP-150-24 NSP-150-24 Виробник : MEAN WELL search.aspx?prod=NSP-150 AC/DC, 151.2W, Вхід: 85-305VAC/120-431VDC, Вихід: 24V/6.3А, розміри 129x97x30 мм, -40...+85 C Група товару: MEAN WELL Од. вим: шт
кількість в упаковці: 1 шт
товару немає в наявності
Power (Watts): 150W
Features: Adjustable Output, DC Input Capable, PFC, Remote On/Off, Remote Sense, Universal Input
Packaging: Bulk
Size / Dimension: 5.08" L x 3.82" W x 1.18" H (129.0mm x 97.0mm x 30.0mm)
Mounting Type: Chassis Mount
Voltage - Input: 85 ~ 305 VAC, 120 ~ 431 VDC
Type: Enclosed
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (With Derating)
Applications: Household Appliances, ITE (Commercial), Laboratory, Medical
Approval Agency: CB, CCC, CE, cULus, cURus, DEKRA, EAC, KC, UKCA, UL
Efficiency: 92%
Voltage - Output 1: 24V
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 4.2 kV
Standard Number: 60335-1; 60601-1; 61010-1; 61558-1; 62368-1; 62477-1
Current - Output 1: 6.3 A
Current - Output 6: 6.3 A