NSP-320-36
NSP-320-36 MEAN WELL
search.aspx?prod=NSP-320
Виробник: MEAN WELL
Description: MEAN WELL - NSP-320-36 - AC/DC-Netzteil mit Gehäuse, ITE, Haushalt, Labor, Medizin & Industrie, 1 Ausgänge, 320.4 W, 36 V
usEccn: EAR99
AC-Eingangsspannung: 85V AC bis 305V AC
Stromversorgungsausgang: Fest
Produktpalette: NSP-320 Series
Ausgangsspannung - Ausgang 1: 36V
productTraceability: No
Ausgangsspannung - Ausgang 2: -
Ausgangsstrom - Ausgang 1: 8.9A
Anwendungen für das Netzteil: ITE, Haushalt, Labor, Medizin & Industrie
Anzahl der Ausgänge: 1Ausgänge
Ausgangsleistung, max.: 320.4W
Ausgangsstrom - Ausgang 4: -
SVHC: No SVHC (25-Jun-2025)
на замовлення 12 шт:
Написати відгук
Description: MEAN WELL - NSP-320-36 - AC/DC-Netzteil mit Gehäuse, ITE, Haushalt, Labor, Medizin & Industrie, 1 Ausgänge, 320.4 W, 36 V, tariffCode: 85044083, Ausgangsstrom - Ausgang 2: -, rohsCompliant: TBA, Ausgangsspannung - Ausgang 4: -, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: TBA, isCanonical: Y, usEccn: EAR99, AC-Eingangsspannung: 85V AC bis 305V AC, euEccn: NLR, Ausgangsspannung - Ausgang 3: -, Ausgangsstrom - Ausgang 3: -, Stromversorgungsausgang: Fest, Produktpalette: NSP-320 Series, Ausgangsspannung - Ausgang 1: 36V, productTraceability: No, Ausgangsspannung - Ausgang 2: -, Ausgangsstrom - Ausgang 1: 8.9A, Anwendungen für das Netzteil: ITE, Haushalt, Labor, Medizin & Industrie, Anzahl der Ausgänge: 1Ausgänge, Ausgangsleistung, max.: 320.4W, Ausgangsstrom - Ausgang 4: -, SVHC: No SVHC (25-Jun-2025).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
NSP-320-36 Виробник : MEAN WELL search.aspx?prod=NSP-320 Category: Built-in Power Supplies
Description: Power supply: switching; for building in,modular; 320W; 36VDC
Manufacturer series: NSP-320
Electrical connection: terminal block
Operating temperature: -40...85°C
Power: 0.32kW
Body dimensions: 179x99x30mm
Power consumption without load: <0.3W
Number of outputs: 1
Output current: 8.9A
Output voltage range: 32...43V DC
Output voltage: 36V DC
Supply voltage: 85...305V AC; 120...431V DC
Efficiency: 93.5%
Additional functions: active PFC; fitted with air cooling fans; remote ON/OFF control; remote sense
Protection: anti-overload OPP; anti-overvoltage OVP; overheating OTP; short circuit protection SCP
на замовлення 2 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
NSP-320-36 NSP-320-36 Виробник : MEAN WELL search.aspx?prod=NSP-320 AC/DC, 320.4W, Вхід: 85-305VAC/120-431VDC, Вихід: 36V/8.9А, розміри 179х99х30 мм, -40...+85 С Група товару: AC-DC-перетворювачі в корпусі/кожусі Од. вим: шт
кількість в упаковці: 1 шт
товару немає в наявності
NSP-320-36 NSP-320-36 Виробник : MEAN WELL search.aspx?prod=NSP-320 AC/DC, 320.4W, Вхід: 85-305VAC/120-431VDC, Вихід: 36V/8.9А, розміри 179х99х30 мм, -40...+85 С Група товару: MEAN WELL Од. вим: шт
кількість в упаковці: 1 шт
товару немає в наявності
NSP-320-36 Виробник : MEAN WELL USA Inc. search.aspx?prod=NSP-320 Description: O/P +36V8.9A
Power (Watts): 320W
Features: Adjustable Output, DC Input Capable, PFC, Remote On/Off, Universal Input
Packaging: Bulk
Size / Dimension: 7.05" L x 3.90" W x 1.18" H (179.0mm x 99.0mm x 30.0mm)
Mounting Type: Chassis Mount
Voltage - Input: 85 ~ 305 VAC, 120 ~ 431 VDC
Type: Enclosed
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (With Derating)
Applications: Household Appliances, ITE (Commercial), Laboratory, Medical
Approval Agency: CB, CCC, CE, cULus, cURus, DEKRA, EAC, KC, UKCA, UL
Efficiency: 93.5%
Voltage - Output 1: 36V
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 4.2 kV
Standard Number: 60335-1; 60601-1; 61010-1; 61558-1; 62368-1; 62477-1
Current - Output 1: 8.9 A
Current - Output 6: 8.9 A
NSP-320-36 NSP-320-36 Виробник : MEAN WELL search.aspx?prod=NSP-320 Power Supplies - Chassis Mount 320.4W 36V 8.9A 85-305Vac W/PFC ITE 62368-1, Medical 60601-1, Industrial 61558-1/2-16/61010-1