NSR01F30NXT5G onsemi
Виробник: onsemi
Description: DIODE SCHOTTKY 30V 100MA 2DSN
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 0201 (0603 Metric)
Mounting Type: Surface Mount
Speed: Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed
Technology: Schottky
Capacitance @ Vr, F: 7pF @ 5V, 1MHz
Current - Average Rectified (Io): 100mA
Supplier Device Package: 2-DSN (0.60x0.30)
Operating Temperature - Junction: 125°C (Max)
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 30 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 500 mV @ 100 mA
Current - Reverse Leakage @ Vr: 50 µA @ 30 V
| Кількість | Ціна |
|---|---|
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: ONSEMI - NSR01F30NXT5G - Kleinsignal-Schottky-Diode, Einfach, 30 V, 100 mA, 500 mV, 4 A, 125 °C, tariffCode: 85411000, Bauform - Diode: DSN, Durchlassstoßstrom: 4A, rohsCompliant: YES, Diodenmontage: Oberflächenmontage, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Diodenkonfiguration: Einfach, Qualifikation: AEC-Q101, isCanonical: Y, Durchlassspannung, max.: 500mV, Sperrverzögerungszeit: -, usEccn: EAR99, Durchschnittlicher Durchlassstrom: 100mA, euEccn: NLR, Anzahl der Pins: 2Pin(s), Produktpalette: -, productTraceability: Yes-Date/Lot Code, Periodische Spitzensperrspannung: 30V, Betriebstemperatur, max.: 125°C, SVHC: No SVHC (25-Jun-2025).
| Фото | Назва | Виробник | Інформація |
Доступність |
Ціна | ||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
NSR01F30NXT5G | Виробник : Fairchild Semiconductor |
Description: DIODE SCHOTTKY 30V 100MA 2DSNPackaging: Bulk Package / Case: 0201 (0603 Metric) Mounting Type: Surface Mount Speed: Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed Technology: Schottky Capacitance @ Vr, F: 7pF @ 5V, 1MHz Current - Average Rectified (Io): 100mA Supplier Device Package: 2-DSN (0.60x0.30) Operating Temperature - Junction: 125°C (Max) Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 30 V Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 500 mV @ 100 mA Current - Reverse Leakage @ Vr: 50 µA @ 30 V |
на замовлення 10000 шт: термін постачання 21-31 дні (днів) |
NSR01F30NXT5G | Виробник : ON Semiconductor |
Diode Schottky 0.1A 2-Pin DSN T/R |
на замовлення 20886 шт: термін постачання 21-31 дні (днів) |
Description: ONSEMI - NSR01F30NXT5G - Kleinsignal-Schottky-Diode, Einfach, 30 V, 100 mA, 500 mV, 4 A, 125 °CtariffCode: 85411000 Bauform - Diode: DSN Durchlassstoßstrom: 4A rohsCompliant: YES Diodenmontage: Oberflächenmontage hazardous: false rohsPhthalatesCompliant: YES Diodenkonfiguration: Einfach Qualifikation: AEC-Q101 isCanonical: N Durchlassspannung, max.: 500mV Sperrverzögerungszeit: - usEccn: EAR99 Durchschnittlicher Durchlassstrom: 100mA euEccn: NLR Anzahl der Pins: 2Pin(s) Produktpalette: - productTraceability: No Periodische Spitzensperrspannung: 30V Betriebstemperatur, max.: 125°C SVHC: No SVHC (25-Jun-2025) |
Schottky Diodes & Rectifiers 0201 FC SCHOTTKY DIODES |
Description: DIODE SCHOTTKY 30V 100MA 2DSNPackaging: Cut Tape (CT) Package / Case: 0201 (0603 Metric) Mounting Type: Surface Mount Speed: Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed Technology: Schottky Capacitance @ Vr, F: 7pF @ 5V, 1MHz Current - Average Rectified (Io): 100mA Supplier Device Package: 2-DSN (0.60x0.30) Operating Temperature - Junction: 125°C (Max) Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 30 V Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 500 mV @ 100 mA Current - Reverse Leakage @ Vr: 50 µA @ 30 V |
| NSR01F30NXT5G | Виробник : ON |
товару немає в наявності |