Продукція > ONSEMI > NSR05F20NXT5G
NSR05F20NXT5G
NSR05F20NXT5G onsemi
nsr05f20-d.pdf
Виробник: onsemi
Description: DIODE SCHOTTKY 20V 500MA 2DSN
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 0402 (1006 Metric)
Mounting Type: Surface Mount
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Schottky
Current - Average Rectified (Io): 500mA
Supplier Device Package: 2-DSN (1x0.6), (0402)
Operating Temperature - Junction: 150°C (Max)
Part Status: Active
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 20 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 430 mV @ 500 mA
Current - Reverse Leakage @ Vr: 75 µA @ 20 V
на замовлення 28500 шт:
Написати відгук
Description: ONSEMI - NSR05F20NXT5G - Kleinsignal-Schottky-Diode, Einfach, 20 V, 500 mA, 430 mV, 10 A, 150 °C, tariffCode: 85411000, Bauform - Diode: DSN, Durchlassstoßstrom: 10A, rohsCompliant: YES, Diodenmontage: Oberflächenmontage, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Diodenkonfiguration: Einfach, Qualifikation: -, Durchlassspannung, max.: 430mV, Sperrverzögerungszeit: -, usEccn: EAR99, Durchschnittlicher Durchlassstrom: 500mA, euEccn: NLR, Anzahl der Pins: 2Pin(s), Produktpalette: NSR05, productTraceability: Yes-Date/Lot Code, Periodische Spitzensperrspannung: 20V, Betriebstemperatur, max.: 150°C, SVHC: No SVHC (27-Jun-2024).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
NSR05F20NXT5G NSR05F20NXT5G Виробник : ON Semiconductor nsr05f20d.pdf Diode Schottky 0.5A 2-Pin DSN T/R
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 965
NSR05F20NXT5G NSR05F20NXT5G Виробник : onsemi nsr05f20-d.pdf Description: DIODE SCHOTTKY 20V 500MA 2DSN
Packaging: Cut Tape (CT)
Mounting Type: Surface Mount
Technology: Schottky
Part Status: Active
Мінімальне замовлення: 13
NSR05F20NXT5G NSR05F20NXT5G Виробник : ONSEMI nsr05f20-d.pdf Description: ONSEMI - NSR05F20NXT5G - Kleinsignal-Schottky-Diode, Einfach, 20 V, 500 mA, 430 mV, 10 A, 150 °C
tariffCode: 85411000
Bauform - Diode: DSN
Durchlassstoßstrom: 10A
rohsCompliant: YES
Diodenmontage: Oberflächenmontage
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Diodenkonfiguration: Einfach
Qualifikation: -
Durchlassspannung, max.: 430mV
Sperrverzögerungszeit: -
usEccn: EAR99
Durchschnittlicher Durchlassstrom: 500mA
euEccn: NLR
Anzahl der Pins: 2Pin(s)
Produktpalette: NSR05
productTraceability: Yes-Date/Lot Code
Periodische Spitzensperrspannung: 20V
Betriebstemperatur, max.: 150°C
SVHC: No SVHC (27-Jun-2024)
Мінімальне замовлення: 29
Мінімальне замовлення: 418
NSR05F20NXT5G Виробник : ON Semiconductor nsr05f20-d.pdf
товару немає в наявності
NSR05F20NXT5G NSR05F20NXT5G Виробник : onsemi NSR05F20-D.PDF Schottky Diodes & Rectifiers Schottky Diodes 20V 500mA
товару немає в наявності
NSR05F20NXT5G Виробник : ONSEMI nsr05f20-d.pdf Category: SMD Schottky diodes
Description: Diode: Schottky switching; 0402; SMD; 20V; 0.5A; reel,tape
Kind of package: reel; tape
Type of diode: Schottky switching
Semiconductor structure: single diode
Mounting: SMD
Max. forward voltage: 0.43V
Load current: 0.5A
Max. forward impulse current: 1A
Max. off-state voltage: 20V