Продукція > ONSEMI > NSVRB751S40T1G
NSVRB751S40T1G
NSVRB751S40T1G ONSEMI
2673623.pdf
Виробник: ONSEMI
Description: ONSEMI - NSVRB751S40T1G - Kleinsignal-Schottky-Diode, Einfach, 40 V, 30 mA, 370 mV, 500 mA, 150 °C
tariffCode: 85411000
Bauform - Diode: SOD-523
Durchlassstoßstrom: 500mA
rohsCompliant: YES
Diodenmontage: Oberflächenmontage
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Diodenkonfiguration: Einfach
Qualifikation: AEC-Q101
Durchlassspannung, max.: 370mV
Sperrverzögerungszeit: -
usEccn: EAR99
Durchschnittlicher Durchlassstrom: 30mA
euEccn: NLR
Anzahl der Pins: 2Pin(s)
Produktpalette: -
productTraceability: Yes-Date/Lot Code
Periodische Spitzensperrspannung: 40V
Betriebstemperatur, max.: 150°C
SVHC: No SVHC (27-Jun-2024)
на замовлення 7860 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 500
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: ONSEMI - NSVRB751S40T1G - Kleinsignal-Schottky-Diode, Einfach, 40 V, 30 mA, 370 mV, 500 mA, 150 °C, tariffCode: 85411000, Bauform - Diode: SOD-523, Durchlassstoßstrom: 500mA, rohsCompliant: YES, Diodenmontage: Oberflächenmontage, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Diodenkonfiguration: Einfach, Qualifikation: AEC-Q101, Durchlassspannung, max.: 370mV, Sperrverzögerungszeit: -, usEccn: EAR99, Durchschnittlicher Durchlassstrom: 30mA, euEccn: NLR, Anzahl der Pins: 2Pin(s), Produktpalette: -, productTraceability: Yes-Date/Lot Code, Periodische Spitzensperrspannung: 40V, Betriebstemperatur, max.: 150°C, SVHC: No SVHC (27-Jun-2024).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
NSVRB751S40T1G NSVRB751S40T1G Виробник : ON Semiconductor rb751s40t1-d.pdf Diode Schottky 40V 0.03A 2-Pin SOD-523 T/R Automotive AEC-Q101
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 82
NSVRB751S40T1G NSVRB751S40T1G Виробник : ONSEMI 2673623.pdf Description: ONSEMI - NSVRB751S40T1G - Kleinsignal-Schottky-Diode, Einfach, 40 V, 30 mA, 370 mV, 500 mA, 150 °C
tariffCode: 85411000
Bauform - Diode: SOD-523
Durchlassstoßstrom: 500mA
rohsCompliant: YES
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Diodenkonfiguration: Einfach
Qualifikation: AEC-Q101
Durchlassspannung, max.: 370mV
Sperrverzögerungszeit: -
usEccn: EAR99
euEccn: NLR
Anzahl der Pins: 2Pin(s)
Produktpalette: -
SVHC: No SVHC (27-Jun-2024)
Мінімальне замовлення: 80
NSVRB751S40T1G NSVRB751S40T1G Виробник : onsemi rb751s40t1-d.pdf Description: DIODE SCHOTTKY 30V 30MA SOD523
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: SC-79, SOD-523
Mounting Type: Surface Mount
Speed: Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed
Technology: Schottky
Capacitance @ Vr, F: 2.5pF @ 1V, 1MHz
Current - Average Rectified (Io): 30mA
Supplier Device Package: SOD-523
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C
Part Status: Active
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 30 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 370 mV @ 1 mA
Current - Reverse Leakage @ Vr: 500 nA @ 30 V
Grade: Automotive
Qualification: AEC-Q101
на замовлення 492 шт:
Мінімальне замовлення: 25
NSVRB751S40T1G Виробник : ON Semiconductor rb751s40t1-d.pdf
товару немає в наявності
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: SC-79, SOD-523
Mounting Type: Surface Mount
Technology: Schottky
Part Status: Active
Grade: Automotive
Qualification: AEC-Q101
товару немає в наявності
NSVRB751S40T1G NSVRB751S40T1G Виробник : onsemi rb751s40t1-d.pdf Schottky Diodes & Rectifiers SS 40V SHTKY SOD523
NSVRB751S40T1G Виробник : ONSEMI rb751s40t1-d.pdf Category: SMD Schottky diodes
Description: Diode: Schottky switching; SOD523; SMD; 40V; 30mA; reel,tape
Type of diode: Schottky switching
Case: SOD523
Mounting: SMD
Max. off-state voltage: 40V
Load current: 30mA
Semiconductor structure: single diode
Max. forward voltage: 0.37V
Max. forward impulse current: 0.5A