NTC0805J150R
NTC0805J150R NEOHM - TE CONNECTIVITY
1458615.pdf
Виробник: NEOHM - TE CONNECTIVITY
Description: NEOHM - TE CONNECTIVITY - NTC0805J150R - NTC-Thermistor, 150 Ohm, Baureihe NTC, 2750 K, SMD, 0805 [Metrisch 2012]
tariffCode: 85334010
Thermistormontage: Oberflächenmontage
rohsCompliant: YES
Thermistor: NTC
Bauform - Thermistor: 0805 [Metrisch 2012]
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Fühlerdurchmesser: -
Qualifikation: -
Widerstand (25°C): 150ohm
usEccn: EAR99
Betriebstemperatur, min.: -55°C
Thermische Zeitkonstante (in Luft): 4s
Anschlusslänge: -
NTC-Montage: Oberflächenmontage
euEccn: NLR
B-Konstante: 2750K
Toleranz B-Konstante: ±5%
NTC-Gehäusegröße: 0805 [Metrisch 2012]
Produktpalette: NTC
productTraceability: No
Widerstandstoleranz (25°C): ±5%
Fühlermaterial: -
Betriebstemperatur, max.: 125°C
SVHC: No SVHC (25-Jun-2025)
на замовлення 5027 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 100
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: NEOHM - TE CONNECTIVITY - NTC0805J150R - NTC-Thermistor, 150 Ohm, Baureihe NTC, 2750 K, SMD, 0805 [Metrisch 2012], tariffCode: 85334010, Thermistormontage: Oberflächenmontage, rohsCompliant: YES, Thermistor: NTC, Bauform - Thermistor: 0805 [Metrisch 2012], hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Fühlerdurchmesser: -, Qualifikation: -, Widerstand (25°C): 150ohm, usEccn: EAR99, Betriebstemperatur, min.: -55°C, Thermische Zeitkonstante (in Luft): 4s, Anschlusslänge: -, NTC-Montage: Oberflächenmontage, euEccn: NLR, B-Konstante: 2750K, Toleranz B-Konstante: ±5%, NTC-Gehäusegröße: 0805 [Metrisch 2012], Produktpalette: NTC, productTraceability: No, Widerstandstoleranz (25°C): ±5%, Fühlermaterial: -, Betriebstemperatur, max.: 125°C, SVHC: No SVHC (25-Jun-2025).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
NTC0805J150R NTC0805J150R Виробник : NEOHM - TE CONNECTIVITY 1458615.pdf Description: NEOHM - TE CONNECTIVITY - NTC0805J150R - NTC-Thermistor, 150 Ohm, Baureihe NTC, 2750 K, SMD, 0805 [Metrisch 2012]
tariffCode: 85334010
rohsCompliant: YES
Thermistor: NTC
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Fühlerdurchmesser: -
Qualifikation: -
Widerstand (25°C): 150ohm
usEccn: EAR99
Anschlusslänge: -
euEccn: NLR
B-Konstante: 2750K
Toleranz B-Konstante: ±5%
Produktpalette: NTC
productTraceability: No
Fühlermaterial: -
SVHC: No SVHC (25-Jun-2025)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 12
Мінімальне замовлення: 5
NTC0805J150R NTC0805J150R Виробник : TE Connectivity engds1773258b.pdf Thermistor NTC 150 Ohm 5% 2-Pin 0805 Surface Mount Solder Pad 2750K T/R
товару немає в наявності
товару немає в наявності
NTC0805J150R NTC0805J150R Виробник : TE Connectivity Passive Product DDEController?Action=srchrtrv&DocNm=1624347&DocType=Customer+Drawing&DocLang=English Description: THERMISTOR NTC 150OHM 0805
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 0805 (2012 Metric)
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
B Value Tolerance: ±5%
Resistance in Ohms @ 25°C: 150
Resistance Tolerance: ±5%
Part Status: Active
Power - Max: 125 mW