Продукція > TDK > NTCG103EH101HT1
NTCG103EH101HT1
NTCG103EH101HT1 TDK
TDKC-S-A0003722818-1.pdf?hkey=6D3A4C79FDBF58556ACFDE234799DDF0
Виробник: TDK
Description: TDK - NTCG103EH101HT1 - NTC-THERMISTOR, 100R, 0402
tariffCode: 85334090
Thermistormontage: Oberflächenmontage
rohsCompliant: YES
Thermistor: Chip
Bauform - Thermistor: 0402 [Metrisch 1005]
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Fühlerdurchmesser: -
Qualifikation: -
isCanonical: N
Widerstand (25°C): 100ohm
usEccn: EAR99
Betriebstemperatur, min.: -40°C
Thermische Zeitkonstante (in Luft): -
Anschlusslänge: -
NTC-Montage: Oberflächenmontage
euEccn: NLR
B-Konstante: 3250K
Toleranz B-Konstante: ±3%
NTC-Gehäusegröße: 0402 [Metrisch 1005]
Produktpalette: NTCG
productTraceability: No
Widerstandstoleranz (25°C): ±3%
Fühlermaterial: -
Betriebstemperatur, max.: 125°C
SVHC: No SVHC (25-Jun-2025)
на замовлення 8050 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 500
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: TDK - NTCG103EH101HT1 - NTC-THERMISTOR, 100R, 0402, tariffCode: 85334090, Thermistormontage: Oberflächenmontage, rohsCompliant: YES, Thermistor: Chip, Bauform - Thermistor: 0402 [Metrisch 1005], hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Fühlerdurchmesser: -, Qualifikation: -, isCanonical: N, Widerstand (25°C): 100ohm, usEccn: EAR99, Betriebstemperatur, min.: -40°C, Thermische Zeitkonstante (in Luft): -, Anschlusslänge: -, NTC-Montage: Oberflächenmontage, euEccn: NLR, B-Konstante: 3250K, Toleranz B-Konstante: ±3%, NTC-Gehäusegröße: 0402 [Metrisch 1005], Produktpalette: NTCG, productTraceability: No, Widerstandstoleranz (25°C): ±3%, Fühlermaterial: -, Betriebstemperatur, max.: 125°C, SVHC: No SVHC (25-Jun-2025).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
tariffCode: 85334090
rohsCompliant: YES
Thermistor: Chip
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Fühlerdurchmesser: -
Qualifikation: -
isCanonical: Y
Widerstand (25°C): 100ohm
usEccn: EAR99
Anschlusslänge: -
euEccn: NLR
B-Konstante: 3250K
Toleranz B-Konstante: ±3%
Produktpalette: NTCG
productTraceability: No
Fühlermaterial: -
SVHC: No SVHC (25-Jun-2025)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 160
NTCG103EH101HT1 NTCG103EH101HT1 Виробник : TDK tpd_commercial_ntc-thermistor_ntcg_en.pdf NTC (Negative Temperature Coefficient) Thermistors THERMISTOR, NTC 100 OHM, 3%, 0402
Мінімальне замовлення: 47
NTCG103EH101HT1 NTCG103EH101HT1 Виробник : TDK Corporation tpd_commercial_ntc-thermistor_ntcg_en.pdf Description: THERMISTOR NTC 100OHM 3244K 0402
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: 0402 (1005 Metric)
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
B25/50: 3244K
B25/85: 3250K
B Value Tolerance: ±3%
Resistance in Ohms @ 25°C: 100
Resistance Tolerance: ±3%
Part Status: Active
Power - Max: 100 mW
на замовлення 960 шт:
Мінімальне замовлення: 45
Packaging: Tape & Reel (TR)
Mounting Type: Surface Mount
B Value Tolerance: ±3%
Resistance in Ohms @ 25°C: 100
Resistance Tolerance: ±3%
Part Status: Active
Power - Max: 100 mW