Продукція > TDK > NTCG163JH103HTDS
NTCG163JH103HTDS
NTCG163JH103HTDS TDK
tpd_commercial_ntc-thermistor_ntcg_en.pdf
Виробник: TDK
Description: THERMISTOR NTC 10KOHM 3380K 0603
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 0603 (1608 Metric)
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
B25/50: 3380K
B25/85: 3435K
B Value Tolerance: ±3%
Resistance in Ohms @ 25°C: 10k
Resistance Tolerance: ±3%
Part Status: Active
Power - Max: 100 mW
Grade: Automotive
Qualification: AEC-Q200
на замовлення 8000 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Написати відгук
Description: THERMISTOR NTC 10KOHM 3380K 0603, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 0603 (1608 Metric), Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, B25/50: 3380K, B25/85: 3435K, B25/100: 3453K, B Value Tolerance: ±3%, Resistance in Ohms @ 25°C: 10k, Resistance Tolerance: ±3%, B25/75: 3422K, Part Status: Active, Power - Max: 100 mW, Grade: Automotive, Qualification: AEC-Q200.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
NTCG163JH103HTDS NTCG163JH103HTDS Виробник : TDK tpd_commercial_ntc-thermistor_ntcg_en.pdf NTC (Negative Temperature Coefficient) Thermistors 0603 10Kohm 3% Thermistor AEC-Q200
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 26
Packaging: Cut Tape (CT)
Mounting Type: Surface Mount
B Value Tolerance: ±3%
Resistance in Ohms @ 25°C: 10k
Resistance Tolerance: ±3%
Part Status: Active
Power - Max: 100 mW